Zamknij

Trzy akcje drogówki zakończone sukcesem!

12:40, 02.08.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 30 i 31 lipca, policjanci z sopockiej drogówki wzięli udział nie w jednej, a w trzech akcjach zakończonych sukcesem, wcale nie w złym tego słowa znaczeniu. Przypomnijmy, że akcja „Smog” miała na celu eliminowanie z miejskich ulic aut, których stan techniczny mógł powodować zwiększoną emisję spalin

Przeznaczeniem kolejnych dwóch akcji, „Trzeźwość i prędkość” oraz „Bezpieczny Pieszy i Bezpieczny Rowerzysta” było egzekwowanie od wszystkich uczestników ruchu przestrzegania odpowiednich norm, w tym zakazu jazdy pod wpływem alkoholu, prawidłowego zachowania kierowców wobec pieszych oraz dostosowanie się przechodniów do przepisowego przemieszczania po ulicy.
W ramach operacji „Smog” przeprowadzono kontrolę 19 pojazdów, z czego stan techniczny żadnego z aut nie budził żadnych zastrzeżeń. 

Nieco gorsze okazały się wyniki pozostałych dwóch akcji. Funkcjonariusze wylegitymowali 14 uczestników ruchu drogowego. Tylko jeden pieszy  w sposób rażący łamał przepisy, wskutek czego został ukarany mandatem kredytowym. Zatrzymano też dwóch rowerzystów jadących po chodniku wbrew przepisom drogowym i odnotowano jedną kolizję pojazdu z rowerzystą.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone