Zamknij
REKLAMA

Rajd remontowaną drogą i pijana kobieta za kierownicą auta na minuty

16:16, 08.07.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Trwają wakacje, w związku z czym policjanci drogówki każdego dnia prowadzą na ulicach Sopotu wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Ich celem jest m.in. zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie wszystkich uczestników ruchu o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy toyoty i zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna na remontowanym odcinku Alei Niepodległości jechał samochodem z prędkością 83 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 30 km/h. Zgodnie z przepisami straci on prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości.

W piątek późnym wieczorem policjanci drogówki zatrzymali także 27-latkę z Gdańska, która kierowała samochodem na minuty. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od gdańszczanki pobrano też krew do dalszych badań i zatrzymano jej prawo jazdy.

Patrolujący ulice miasta policjanci zatrzymali do kontroli także nietrzeźwego rowerzystę. Do zdarzenia doszło w piątek na Alei Niepodległości w Sopocie. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Za popełnione wykroczenia cyklista został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł. W weekend policjanci odnotowali też trzy kolizje drogowe i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak ważnych badań technicznych.

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że obok nas są też inni uczestnicy ruchu drogowego!

[ALERT]1562587709634[/ALERT]

 

REKLAMA
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KontroliKontroli

0 0

na Niepodległości powinno być więcej, bo motocyklisci na 100% nie jeżdżą przepisowo oraz hałasują w nocy. 17:48, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone