Zamknij

Rozpoznajesz te kobiety? Mogą być winne kradzieży i oszustwa w Sopocie!

13:15, 21.06.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Policjanci z sopockiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z mieszkania biżuterii oraz laptopa na szkodę starszego małżeństwa. Związek ze sprawą mogą mieć kobiety, których wizerunki publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają kobiety z monitoringu lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie prowadzą czynności w sprawie kradzieży, do której doszło w maju br. w jednym z mieszkań w Sopocie. Z ustaleń policjantów wynika, że do mieszkania seniorki zapukała kobieta w wieku ok. 40 lat, średniej budowy ciała, włosy krótkie koloru blond, ubrana w kurtkę, spodnie i z torebką. Kobieta podała się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej i pod pretekstem awarii wody w budynku weszła do mieszkania seniorki pozostawiając uchylone drzwi do lokalu. Następnie razem ze starszą panią poszła do łazienki i tam przebywały kilkanaście minut, podczas których seniorka wykonywała polecenia fałszywej pracownicy spółdzielni - odkręcała i zakręcała kran z wodą sprawdzając czy wszystko jest w porządku.

W tym czasie przez uchylone drzwi do mieszkania najprawdopodobniej weszły dwie kolejne kobiety, które wykorzystując nieuwagę starszej Pani przeszukały salon i ukradły znalezioną złotą biżuterię oraz laptopa. Fałszywa pracownica spółdzielni po tym jak poinformowała, że sporządziła protokół z wizyty w mieszkaniu, wyszła z lokalu. 

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli nagrania, na których zostały zarejestrowane wizerunki trzech kobiet mogących mieć związek z tym przestępstwem. Wszystkie osoby, które rozpoznają kobiety ze zdjęć lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu prosimy o kontakt z Policją. Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na numer (58) 52-16-222 (całodobowo) lub (58) 52-16-251 (prowadzący postępowanie), pisząc na adres mailowy komenda.sopot@gd.policja.gov.pl albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.

Komenda Miejska Policji w Sopocie
 

 
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone