Zamknij
REKLAMA

Czy Sopot jest gotowy na 2 mln turystów? Działania Straży Miejskiej

12:02, 12.06.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Na chodnikach, przed bramami wjazdowymi, na skwerach i zieleńcach – źle parkujący kierowcy to prawdziwa zmora wielu nadmorskich kurortów, w tym Sopotu. Część turystów i gości, nie zwracając uwagi na przepisy, zostawia swoje auta, tam gdzie im wygodniej, zupełnie nie licząc się z innymi użytkownikami dróg ani z pieszymi.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy 867 razy zakładali blokady na koła pojazdów parkujących niezgodnie z przepisami. Wydali również 116 dyspozycji do odholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut.

W ubiegły weekend (7-9.06) sopoccy Strażnicy Miejscy nałożyli 57 mandatów na łączną kwotę 5980 zł. Założono 35 blokad nieprawidłowo zaparkowanym samochodom, 8 pojazdów odholowano.

Sopocka Straż Miejska zakupiła 50 dodatkowych blokad na koła samochodowe, które do końca czerwca powinny trafić do jednostki. Będą to blokady uniwersalne, pasujące do każdego typu kół. Dzięki temu zakupowi, sopoccy strażnicy będą dysponowali w sumie 70. blokadami. Zakup urządzeń sfinansowany jest z budżetu Miasta Sopotu.

Trochę statystyk:

• Każdego roku kurort odwiedza ponad 2 mln turystów.

• W całym Sopocie jest niemal 170 kamer monitoringu miejskiego. Na samej ulicy Bohaterów Monte Cassino pracują 42 kamery.

• W roku 2018 dyżurni sopockiej Straży Miejskiej odebrali od mieszkańców 3758 osobistych lub telefonicznych zgłoszeń.

• W sopockiej Straży Miejskiej jest zatrudnionych 28 funkcjonariuszy, z których 8 to dyżurni i operatorzy systemu monitoringu w Urzędzie Miasta.

• W SM są trzy wakaty.

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone