Zamknij
REKLAMA

Staranował 23 osoby na Monciaku. Pozostanie na wolności? [VIDEO]

17:42, 09.06.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Jak podał portal prawo.pl, sprawca tragedii z lipca 2014 r., odpowiedzialny za staranowanie 23 osób na ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, nie będzie dłużej przetrzymywany w zakładzie psychiatrycznym. W ostatnią środę, 5 czerwca, Sąd Najwyższy oddalił kasację Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego wniesioną na niekorzyść Michała L. Według orzeczenia sądu zamknięcie w szpitalu nie może stanowić namiastki kary - podała korespondentka sądowa Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska.

Przypomnijmy, że Michałowi L. stawiano zarzuty z art. 173 par. 1 kk.

"Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

Choć pamiętne lipcowe wydarzenia nosiły z pewnością znamiona katastrofy, sprawca do więzienia nie trafił. Według opinii biegłych Michał L. w trakcie swojego szaleńczego rajdu po Monciaku był niepoczytalny, to z kolei poskutkowało nie karą pozbawienia wolności, a skierowaniem na przymusowe leczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

- Trafność rozpoznania choroby psychicznej, czy jest to schizofrenia czy choroba dwubiegunowa, nie ma tu znaczenia, ważna jest ocena ryzyka popełnienia ponownie czynu przez oskarżonego. [...] Raz na miesiąc Michał L. otrzymuje zastrzyk i ma obrożę elektroniczną, a więc jest kontrolowany przez wymiar sprawiedliwości - mówiła sędzia Barbara Skoczkowska.

Choć Michał L. nadal podlega leczeniu, będzie ono kontynuowane na wolności. Sąd podkreślał, że osoba chora może być przetrzymywana w szpitalu jedynie tak długo, jak jest to niezbędne. W tym przypadku taka konieczność już nie zachodzi. Z tego względu Michał L. nie może być dłużej przetrzymywany w zakładzie psychiatrycznym.


Zapis monitoringu Sopot


Relacja świadka

Źródło: 

[ZT]2193[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

wku...wku...

2 2

człwiek mysli ze juz go nic nie zaskoczy a tu takie coś...czyli tak gnoj bedzie wolny, a przeciez takich sa setki tysiace , bez wyobrazni, bez odpowiedzialnosci, bez uczuc !!! ( 22:30, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Buczek Buczek

5 0

No tak. Wystarczy mieć wysoko postawionych w rodzinie. Masakra 07:21, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone