Zamknij

Majówka w stylu skandynawskim. Norwedzy i Szwedzi wybierają Sopot

19:00, 23.05.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Misztal / Dziennik Bałtycki

Dla sopockich hotelarzy tegoroczna majówka okazała się absolutnie rekordowa. W porównaniu z zeszłym rokiem obłożenie hoteli znacznie wzrosło, niekiedy nawet o 70%. Jedynie co trzeci turysta decydujący się spędzić długi majowy weekend w Sopocie był Polakiem. Wśród obcokrajowców goszczących w hotelach dominowali nasi sąsiedzi z północy - Szwedzi i Norwedzy.

Turyści ze Skandynawii stanowili aż 31% wszystkich odwiedzających. Nieznacznie ustąpili im Niemcy (19%), którzy zdecydowanie coraz chętniej decydują się spędzać urlopy w Polsce. Pewnym zdziwieniem natomiast może być spadek zainteresowania Sopotem wśród mieszkańców Francji i Hiszpanii.

Wczasowicze najczęściej rezerwowali noclegi na okres od 2 do 3 dni, choć częste były także dłuższe pobyty - od 4 do 5 dni. O miejsca zakwaterowania trzeba było się starać. W 60% obiektów noclegowych poziom obłożenia wynosił ponad 90%. Do sukcesu sopockich hotelarzy przyczyniły się między innymi specjalne oferty przygotowane na ten czas.

W czasie majówki Sopocka Informacja Turystyczna obsłużyła łącznie 1 115 turystów. Narodowości polskiej było 810 osób, zaś zagranicznej 305. Pytano przede wszystkim o główne atrakcje miasta i o ofertę kulturalną przygotowaną na ten czas. Popularnością cieszyły się także rozmaite przewodniki.

[ZT]1735[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone