Zamknij
REKLAMA

Sopot - Bezpieczny w szkole i na ulicy – spotkania policjantów z młodzieżą

12:12, 17.05.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Już niedługo nasze dzieci i młodzież zakończą kolejny rok szkolny i rozpoczną wakacje. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci z zespołu ds. nieletnich i profilaktyki sopockiej komendy po raz kolejny odwiedzili szkoły, by spotkać się z młodzieżą i przypomnieć im tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w szkole, gdzie spędzają wiele godzin. Wczoraj takie spotkania odbyły się w Szkołach Podstawowych nr 7 i 8 w Sopocie.

Funkcjonariuszki przybliżyły młodzieży wiedzę na temat konsekwencji prawnych, jakie ponosi nieletni za popełnione przestępstwa czy wykroczenia oraz algorytm postępowania Policji w przypadku ujawnienia osoby nieletniej przejawiającej symptomy demoralizacji. Policjantki wyjaśniły uczniom, kim jest osoba nieletnia, czy „nieletni” oznacza to samo co „małoletni” oraz co znaczy być odpowiedzialnym w świetle prawa. Szeroko omówiły także pojęcie demoralizacji, czynu zabronionego oraz przedstawiły środki wychowawcze i poprawcze, które Policja czy sąd rodzinny mogą zastosować wobec osoby nieletniej. Tego typu spotkania młodzieży z policjantami uzmysławiają młodym ludziom, że za postępowanie  niezgodne z obowiązującym prawem można stanąć przed sądem, zarówno dla nieletnich jak i karnym.

Z uwagi na trwający jeszcze rok szkolny i zbliżające się wakacje policjantki przypomniały młodzieży o zasadach bezpieczeństwa w szkole i na ulicy. Odpowiadały również na nurtujące uczniów pytania, a na zakończenie każdy chętny mógł też indywidualnie z nimi porozmawiać.

Na piątek zaplanowane są spotkania z młodzieżą Zespołu Szkół Handlowych i III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone