Zamknij
REKLAMA

Powrócił do przestępczej działalności - 36-latek zatrzymany w mieszkaniu na terenie Sopotu

19:20, 14.05.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W miniony weekend kryminalni z Sopotu postanowili sprawdzić znanego policji 36-latka. Wiedzieli, że w przeszłości był zatrzymany za posiadanie narkotyków i teraz powrócił do przestępczej działalności. W sobotę w godzinach wieczornych funkcjonariusze weszli do mieszkania znajdującego się na terenie Sopotu, gdzie przebywał poszukiwany przez nich 36-letni gdańszczanin.

Na pytanie, czy posiada narkotyki, mężczyzna  zaprzeczył kryminalnym. Policjanci nie uwierzyli mu i w wyniku przeszukania znaleźli przy nim woreczki z amfetaminą. Sprawca natychmiast został zatrzymany, a zabezpieczoną substancję funkcjonariusze przekazali biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych.

W poniedziałek na podstawie zebranych dowodów gdańszczanin usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego przyznał się. Sprawca w przeszłości był już karany za narkotyki i za popełniony czyn odbywał wyrok pozbawienia wolności, dlatego teraz za popełnione przestępstwo odpowie jako recydywista.

Także w niedzielę policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie zakazanych substancji. Tuż po północy mundurowi pilnujący bezpieczeństwa w centrum miasta podjęli interwencję wobec dwóch osób, z których jeden próbował spożyć alkohol w miejscu niedozwolonym. Policjanci ustalili, że sprawcą jest 26-letni obywatel Ukrainy i za usiłowanie spożycia alkoholu został on ukarany mandatem karnym. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzn wyraźną woń marihuany. Okazało się, że drugi z mężczyzn, 25-letni obywatel Ukrainy ma w plecaku schowane pudełko z suszem konopi. Znaleziony towar natychmiast został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj 26-letni sprawca usłyszał zarzut posiadania marihuany. 

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone