Zamknij

Majówka na sopockich drogach - kolizje drogowe i kierowcy pod wpływem!

11:30, 07.05.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi majowy weekend dla sopockich policjantów ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i turystów. W ciągu sześciu dni nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, a policjanci pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych.

Funkcjonariusze przebadali blisko tysiąc osób na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i uniemożliwili dalszą jazdę 5 osobom, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem lub rowerem. Podczas kontroli, jakie miały miejsce w długi weekend majowy, zatrzymano też 2 prawa jazdy kierowcom, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kontrolując stan techniczny pojazdów policjanci drogówki w pięciu przypadkach ujawnili nieprawidłowości związane z złym stanem technicznym oraz brakiem ważnych badań technicznych i zatrzymali dowody rejestracyjne tych pojazdów.

[ZT]1956[/ZT]

W trakcie prowadzonych działań policjanci odnotowali blisko 170 wykroczeń popełnionych przez kierujących autami, rowerzystów i pieszych uczestników ruchu drogowego. W większości dotyczyły one: przekraczania dozwolonej prędkości. nieprawidłowego zatrzymania i postoju pojazdu oraz nieprawidłowego oświetlenia w samochodach. Wobec sprawców wykroczeń policjanci stosowali mandaty, pouczenia lub wnioski o ukaranie do sądu.

[ALERT]1557214247979[/ALERT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone