Zamknij
REKLAMA

Nadmorski ogród pięknieje na wiosnę. Co zmieni się w Muzeum Sopotu?

18:00, 19.04.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Facebook - Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu czekają prace porządkowe. Na wiosnę w ogrodzie przy Willi Claaszena przewidziano znaczne zmiany. "Pracujemy pełną parą, aby mogli Państwo w przyjemnej atmosferze, wśród drzew i kwiatów, zaczerpnąć świeżego powietrza i spokojnie spędzać czas" - piszą pracownicy sopockiego muzeum na swoim oficjalnym fanpage'u.

W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone szeroko zakrojone prace pielęgnacyjne. Dzięki uzupełnieniu trawników i nasadzeniu nowych roślin ogród ma stać się miejscem znacznie bardziej przyjaznym dla odwiedzających. Ogrodnicy zadbają między innymi o skalniak znajdujący się na terenie przyległym do al. Wojska Polskiego. Usunięte zostaną podeschnięte rośliny, zaś na ich miejscu nasadzone zostaną nadmorskie odmiany traw.

Od strony ul. Poniatowskiego, między bramą wjazdową a furtką, znajdą się rośliny zadarniające i płożące. Jest to zacieniony obszar, dlatego utrzymanie trawnika w takim miejscu byłoby niezwykle trudne. Z tego względu zdecydowano się wykorzystać odmiany roślin, niewymagających dużej ekspozycji na światło - m.in. geranium.

Pierwsze prace porządkowe rozpoczną się tuż po świętach, jeszcze przed majowym weekendem. Z kolei ich dalszy etap zostanie przeprowadzony już po majówce.

W okresie wiosenno-letnim mieszkańcy Sopotu, a także turyści będą mogli nacieszyć się pięknem ogrodu między innymi przy filiżance kawy czy herbaty. Na tarasie usytuowanym w przestrzeni ogrodu rozstawione zostaną stoliki restauracji "U Claaszena", znajdującej się w budynku muzeum.

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone