Zamknij

Masz pamiątkę związaną z 1989 rokiem? - teraz może stać się częścią wystawy

12:15, 12.04.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W ramach akcji „Wiosna demokracji” Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zbiera pamiątki związane z wydarzeniami rozgrywającymi się pomiędzy 5 kwietnia a 4 czerwca 1989 roku.

Sopocianie! Dołączcie do akcji "Wiosna demokracji" - Poszukujemy zdjęć oraz pamiątek związanych z wydarzeniami, które miały miejsce na Pomorzu, pomiędzy zakończeniem obrad Okrągłego Stołu (5 kwietnia), a wyborami 4 czerwca 1989 roku. 

- Chcemy bazować głównie na materiałach zebranych od naszych Czytelników (my je zbieramy, przesyłamy do zeskanowania, czekamy na odesłanie z Wojewódzkiej -potem oddajemy). Od ofiarodawców/udostępniających przyjmujemy następujące materiały: zdjęcia, ulotki, plakaty itp.  Tylko takie, które będzie można zeskanować (do formatu A3).

Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek pamiątki z tego okresu, będzie można pozostawić je do 17 maja 2019 roku w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz w innych bibliotekach, które biorą udział w akcji m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie.

Po zarchiwizowaniu pamiątki wrócą do swoich właścicieli! 

Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję dot. przekazania materiałów do bibliotek:

W ramach akcji „Wiosna demokracji” zbieramy pamiątki związane z wydarzeniami rozgrywającymi się pomiędzy 5 kwietnia a 4 czerwca 1989 roku. Przyjmujemy następujące materiały: zdjęcia, ulotki, plakaty itp. z zastrzeżeniem, by materiały te nadawały się do zeskanowania.
Dostarczone materiały powinny być w miarę możliwości szczegółowo opisane (bezpośrednio na nich lub na osobnym wykazie), zaś opis powinien zawierać:

  • miejsce i czas wykonania zdjęcia;
  • w miarę możliwości opis tego, co przedstawia dane zdjęcie/pamiątka;
  • autora zdjęcia.

UWAGA – brak opisu nie dyskwalifikuje dostarczonych materiałów, choć zachęcamy, aby takie informacje były dołączane wraz z pamiątkami.

Obowiązkowo należy natomiast wypełnić formularz wraz ze zgodą na wykorzystanie zdjęć. Formularze znajdować się będą w bibliotekach.

Formularz można także pobrać tutaj.
Wyselekcjonowane materiały zostaną użyte w Bibliotekach do zorganizowania wystawy, a użyczone materiały będzie można odebrać w tej filii, w której je pozostawiono, pomiędzy 1 a 28 czerwca. Materiały nieodebrane w tym terminie zostaną przekazane do archiwum gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
 

 

źródło: http://www.mbp.sopot.pl/wpisy/sopocianie-dolaczcie-do-akcji-wiosna-demokracji / zdj: PAP Jerzy Undro 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone