Zamknij

Porcja kultury w Dworku Sierakowskich - spotkanie autorskie i koncerty

09:54, 11.04.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu organizuje liczne wydarzenia kulturalne, tj. Czwartkowe Wieczory Muzyczne, Teatr przy Stole, DKF, czytanie poezji, wernisaże i koncerty. W najbliższą niedzielę 14 kwietnia odbędzie się spotkanie z Leną Ledoff - promocja książki oraz koncert autorki, a także koncert kameralny "Licealiści w Dworku" - Wstęp na wydarzenia jest darmowy. 

 • SPOTKANIE Z LENĄ LEDOFF – PROMOCJA KSIĄŻKI I KONCERT | 14.04.2019

W niedzielę, 14 kwietnia o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie z Leną Ledoff – pianistką, kompozytorką i pisarką. Podczas wieczoru artystka będzie promować najnowszą książkę „My psy, czyli czapka admirała Yamamoto”, napisaną wraz z aktorem Przemysławem Dąbrowskim.

Spotkanie zostanie wzbogacone koncertem fortepianowym w wykonaniu Leny Ledoff.

„My psy, czyli czapka admirała Yamamoto” to ciepła opowieść napisana przez dwójkę artystów – pianistkę i aktora – i jednocześnie wielkich miłośników zwierząt. To opowieść o przyjaźni, solidarności oraz poświęceniu. Smutna, choć nie za bardzo. Refleksyjna, choć bez problemu zrozumieją ja i dzieci. Dająca nadzieję na lepsze jutro, choć nie pozostawiająca złudzeń co do kondycji współczesnego człowieczeństwa”.

Sylwia Skorstad, źródło: teatralny.pl

O książce

Miejskie wysypisko śmieci położone obok nowego osiedla zamieszkuje kilkanaście psów. Każdy z nich trafił tam z innego powodu, każdy jest kimś innym, niż tylko zwykłym kundelkiem. Jeden z członków sfory, bardzo starty pies, pamięta początki wysypiska. Ludzie wyrąbali drzewa, nawieźli gruzu i śmieci, a jego wyznaczyli do pilnowania. Tę historię często opowiada towarzyszom:

„Ty, Kulawy, zostaniesz tu kierownikiem! – powiedzieli. Liczymy na twoją odpowiedzialność, sumienie i (…) solidność! Właśnie tak powiedzieli: liczymy na twoją solidność! Wsiedli do samochodów i odjechali. A ja zostałem, żeby tu wszystkiego pilnować. Tak było.” (…)

Pewnego dnia na drzewie obok wysypiska pojawia się kot należący do jednego z ważnych mieszkańców osiedla i zmienia sytuację sfory.

Niełatwą egzystencję psów z wysypiska przerywa kocia opowieść o magicznej czapce zdolnej spełniać życzenia. Gdyby mieć taką, można by rozwiązać problemy wszystkich bezdomnych czworonogów! Nie wiadomo tylko, czy ona naprawdę istnieje. Kot, który o niej opowiada, twierdzi też, że ma dyplom lekarza weterynarii, jacuzzi w domu oraz prawdziwie japoński rodowód. Kto go jednak wie? Może czapka admirała Yamamoto faktycznie potrafi odmienić psi los?

Sylwia Skorstad, źródło: teatralny.pl

O autorce

Lena Ledoff  – pianistka, kompozytorka, pisarka. Urodziła się w St. Petersburgu (Rosja). Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. Od 1994 r. na stałe zamieszkuje w Polsce i poświęca się komponowaniu oraz graniu jazzu. W 2000 roku założyła zespół „Lena Ledoff Trio”. Występowała na scenach Bratysławy, Kijowa, Paryża, Pragi, Lwowa, Budapesztu, St.Petersburga, Smolenska, Irkucka, Warszawy i w większości polskich miast. Stypendystka Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa (2010 r.). Jest m.in. autorką muzyki teatralnej, utworów jazzowych i koncertu na fortepian i orkiestrę symfoniczną na tematy Krzysztofa Komedy.

 • KONCERT KAMERALNY | „LICEALIŚCI W DWORKU” | 14.04.2019

W niedzielę 14 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się koncert kameralny  „Licealiści w Dworku”. Wystąpią zespoły kameralne z klasy prof. dr hab. Anny Prabuckiej-Firlej:

 • HANNA POZORSKA – skrzypce
 • DARIUSZ GATZA – wiolonczela
 • KACPER KUKLIŃSKI – fortepian
 • EMILIA KWAŚNIEWSKA – klarnet
 • MAŁGORZATA KUCHAREK – skrzypce
 • WIKTORIA SZULC – fortepian
 • BARBARA SOWA – skrzypce
 • ANNA STOLARCZYK – klarnet
 • FRANCISZEK RUSEK – fortepian

 

W wykonaniu młodych muzyków usłyszymy między innymi utwory Feliksa Mendelssohna oraz innych kompozytorów XIX wiecznych.

 

źródło inf: https://tps-dworek.pl/ zdjęcie: https://www.facebook.com/TowarzystwoPrzyjaciolSopotu

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone