Zamknij

Czy to czarny punkt na mapie Sopotu? Uważaj na tym skrzyżowaniu

15:15, 10.04.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Sopocie, w dniu 5 kwietnia 2019 roku o godz. 16:50 w Sopocie w rejonie skrzyżowania ul. Aleja Niepodległości i Malczewskiego miała miejsce kolizja w ruchu drogowym. W wyniku podjętych czynności ustalono, że kierująca samochodem marki Volvo jadąc w kierunku Gdynii w wyniku niezachowania należytej ostrożności podczas wykonywanego manewru omijania uderzyła w samochód marki Skoda, którego kierujący zajmował pas ruchu przeznaczony do jazdy w lewo, oczekując na możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Pojazd marki Skoda siłą uderzenia przemieścił się i uderzył w poprzedzający go samochód Volvo. Sprawczyni kolizji drogowej została ukarana w postępowaniu mandatowym.

[ZT]1571[/ZT]

W rejonie tego samego skrzyżowania miał miejsce wcześniejszy wypadek drogowy z dnia 8 marca 2019 roku – w wyniku którego śmierć poniosło dwóch pasażerów samochodu marki VW Passat.

Policja nadmienia, że infrastruktura drogowa oraz organizacja ruchu w obrębie tego skrzyżowania nie była przyczyną zdarzeń drogowych. Jednak policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie omówili ewentualne przesunięcie przejścia dla pieszych i wydłużenie barierek łuku ulic Malczewskiego i Al. Niepodległości, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego.

  • Zalecamy zachować szczególną ostrożność w okolicach skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Malczewskiego. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną kolizji i wypadków drogowych. 

zdj: google maps 2019 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

marcmarc

2 0

Przecież to nie jest winne skrzyżowanie, a ludzie, którzy nie przestrzegają przepisów. 20:26, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowca kierowca

1 1

już dawno pisałem że to miejsce jest tragiczne, szybkość zwłaszcza po 14 to tragedia - rura gaz do dechy i za chwile światła- i tragedia bo nie ma gdzie uciekać -obok też gazują - a policja czasami stoi w innych miejscach , Jak spotkam Prezydenta na spacerze powiem mu to. 12:44, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone