Zamknij

Ile wykroczeń odnotowała sopocka drogówka w jeden dzień? Kierowcy bez wyobraźni!

17:02, 06.04.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

3 kwietnia sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili na ulicach miasta działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy i Rowerzysta”. Celem akcji było przede wszystkim dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 34 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Policjanci ukarali mandatami karnymi 29 kierowców, spośród których pięciu to kierowcy samochodów ciężarowych, oraz pouczyli kolejnych 5 kierujących. Popełnione przez kierowców wykroczenia dotyczyły m.in.: przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowej zmiany pasa ruchu, jazdy bez wymaganych świateł lub pasów oraz korzystania z telefonu podczas jazdy.

Podczas prowadzonych działań policjanci drogówki przebadali ponad 200 kierujących pojazdami i ustalili, że wszyscy byli trzeźwi. Funkcjonariusze odnotowali również trzy kolizje drogowe i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów z powodu braku ważnych badań technicznych.

Dłuższy dzień i coraz ładniejsza pogoda sprawiają, że niektórzy kierujący traktują sprzyjające warunki drogowe jak „zielone światło” dla szybkiej jazdy. Jednak statystyki pokazują, że najwięcej wypadków ma miejsce podczas dobrych warunków atmosferycznych, w ciągu dnia, na prostym odcinku drogi. Dane te świadczą o tym, że na bezpieczeństwo w ruchu drogowym największy wpływ mają decyzje podejmowane przez człowieka. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o postępowanie zgodne z zasadami ruchu drogowego.

 

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone