Zamknij

2 dni i 50 wykroczeń w Sopocie - Akcja Policji i kierowcy bez wyobraźni!

15:33, 02.04.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

W 2018 roku z winy kierujących pojazdami doszło do 27.556 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 2.177 osób, a 33.261 zostało rannych. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo na drodze sopoccy policjanci prowadzili w dniach 01.04.2019 r. i 27.03.2019 r. działania pod nazwą „Prędkość”. 29 marca br. prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Mimo tego, że jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków w 2018 roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to najbardziej śmiercionośną przyczyną, niezmiennie od lat nadal pozostaje nadmierna prędkość. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo na drodze sopoccy policjanci prowadzili w dniach 01.04.2019 r. i 27.03.2019 r. działania pod nazwą „Prędkość”. W ciągu tych dwóch dni funkcjonariusze odnotowali ponad 50 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami i rowerzystów. Dotyczyły one m.in. przekraczania dozwolonej prędkości, korzystania z telefonu podczas jazdy, nie korzystania z pasów bezpieczeństwa, jazdy rowerami po chodniku czy też nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Podczas tych działań policjanci ukarali mandatami 36 kierowców za przekroczenie przez nich dopuszczalnej prędkości. Wśród nich był kierowca, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, tj. o ponad 50 km/h. Kierowca ten, oprócz mandatu, stracił też prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Podczas prowadzonych akcji funkcjonariusze drogówki ujawnili również nietrzeźwego rowerzystę i zatrzymali trzy dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na zły stan techniczny lub brak ważnych badań.

29 marca br. policjanci drogówki prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa, ale też uświadomienie pieszym i rowerzystom, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. W trakcie działań mundurowi odnotowali wykroczenia popełnione przez pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami. Dotyczyły one m.in. przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu przez rowerzystów, jazdy rowerem po chodniku, przekraczania dozwolonej prędkości i korzystania z telefonu podczas jazdy. Wobec sprawców wykroczeń policjanci stosowali pouczenia, mandaty lub wnioski o ukaranie do sądu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

Komenda Miejska Policji w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone