Zamknij

Padł rekord podczas Meczu Kaszubskiego! Gorące wsparcie kibiców [FOTO/VIDEO]

08:44, 21.03.2019 J.F Aktualizacja: 09:42, 25.03.2019
Skomentuj

8791 widzów na trybunach, gorący doping od pierwszej do ostatniej minuty, wielkie emocje, wyrównany mecz – to był niezapomniany, koszykarski wieczór w ERGO ARENIE!

• Dla kibiców z Kaszub to spotkanie z basketem stało się doskonałą okazją do poznania koszykówki. Ostatecznie to Stelmet wygrał 90:85, ale emocje na pewno zrekompensowały widzom porażkę Trefla.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane – Trefl rozpoczął z dużą energią, niesiony dopingiem niemal 9 tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach ERGO ARENY. Świetny początek zanotowali Piotr Śmigielski i Ovidijus Varanauskas, wspierał ich też bardzo dobrze Milan Milovanović. Po drugiej stronie jednak Stelmet pokazywał siłę, odpowiadając na akcje sopocian udanymi próbami. Goście utrzymywali się blisko Trefla, a w końcówce pierwszej kwarty wyszli na prowadzenie. W drugiej odsłonie zielonogórzanie utrzymywali wysoki poziom gry, ale żółto-czarni nie pozwalali im znacząco powiększyć przewagi. Stelmet miał wprawdzie lekką przewagę, ale cały czas Trefl grał nieźle, trzymając się stosunkowo blisko rywali. Po 20 minutach goście prowadzili 46:38.

Po zmianie stron koszykarze Bojana Jovovicia odskoczyli na kilkanaście oczek i utrzymywali różnicę na podobnym poziomie przez kilka minut. Wydawało się, że Stelmet ma już wynik pod kontrolą, ale w ostatnich minutach trzeciej odsłony zerwał się Trefl, który trafił dwie trójki z rzędu. Najpierw skuteczny rzut oddał Jonte Flowers, a następnie zza łuku „ukłuł” Damian Jeszke. Dzięki tym akcjom sopocianie zniwelowali przewagę do trzech oczek. Ostatnią odsłonę kolejną trójką zaczął Łukasz Kolenda i doprowadził do wyrównania. Później jednak lepszy moment miał center gości – Darko Planinić, który swoją postawą ponownie pozwolił odskoczył na siedem oczek. Taka różnica utrzymywała się przez dłuższy czas, a dopiero w ostatnich minutach Trefl odrobił część przewagi gości. Ostatecznie jednak Stelmet wygrał 90:85.

Trefl Sopot – Stelmet Enea BC Zielona Góra 85:90 (20:25, 18:21, 22:17, 25:27)

Trefl:  Leończyk 18, Milovanović 14, Greene IV 13, Varanauskas 12, Śmigielski 10, Kolenda 8, Flowers 7, Jeszke 3.

Stelmet Enea BC: Planinić 25, Koszarek 14, Hosley 14, Starks 11, Sokołowski 8, Zamojski 6, Mokros 6, Hrycaniuk 4, Justice 2, Humphrey 0.