Zamknij
REKLAMA

D. Tusk: "Moja cena cebuli to była złotówka". Jak podrożały produkty przez ostatnich 8 lat?

15:00, 16.03.2023 .
Skomentuj Fot. Twitter - Donald Tusk Fot. Twitter - Donald Tusk

Zdaniem ekspertów Polacy nie powinni oczekiwać spowolnienia wzrostu cen przed tegoroczną Wielkanocą. Choć w ciągu minionego roku ceny wzrosły średnio o blisko 21%, to szczyt drożyzny wciąż jeszcze przed nami. Jak obecne realia zakupowe mają się do tych sprzed lat? Czy faktycznie jest aż tak drogo? Na przeprowadzenie takiego zestawienia - w raczej anegdotycznej formie - zdecydował się były premier i obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Donald Tusk porównał ceny produktów spożywczych podczas rządów PO i PiS. Na nagraniu pokazał kilka podstawowych produktów i odniósł się do informacji GUS na temat rekordowej inflacji. W odpowiedzi, politycy PiS wskazali, że w ostatnim czasie nastąpił znaczny wzrost płacy minimalnej.

- Zakupy zrobione. No, zobaczcie - pomidory 3,99. Żart, oczywiście. Gazetka jest z marca 2015 roku, kiedy rządziliśmy zanim PiS przejął władzę - mówił Donald Tusk w nagraniu opublikowanym wczoraj na Twitterze.

Szef Platformy Obywatelskiej zdecydował się zestawić ze sobą obecne ceny produktów i te sprzed ośmiu lat. Jak się okazuje, różnica jest znaczna.

- Dzisiaj kilo pomidorów to prawie 13 zł. Moja cena cebuli to była złotówka za kilogram. Dzisiaj sześć razy drożej. Mój ukochany schaboszczak - kilogram. Wtedy 11,99 zł. Dzisiaj jest to prawie 21 zł - wylicza polityk.

Rekordzistą wśród porównywanych produktów okazał się jednak olej rzepakowy. Za rządów PO kosztował on niespełna osiem złotych, a dzisiaj przyjdzie nam za niego zapłacić prawie 22 zł. "Tak po ludzku brzmi komunikat dzisiejszy o rekordowej w Polsce inflacji" - podsumował lider Platformy Obywatelskiej.

Z nagraniem możecie zapoznać się poniżej.

Co na to obóz rządzący? Politycy PiS krytycznie odnieśli się do opublikowanego materiału. Jak zauważa senator Włodzimierz Bernacki, cen nie powinno rozpatrywać się w oderwaniu od płacy minimalnej. 

- Kiedy rządziliście Polacy dostawali 5 zł za godzinę pracy, często mniej, i to nie były wyjątki! Dziś minimalne wynagrodzenie za każdą godzinę wykonanego zlecenia lub świadczenia usług wynosi 22,80 zł brutto - odpowiedział Tuskowi na Twitterze polityk Prawa i Sprawiedliwości.

[ZT]16467[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (8)

MorfeuszMorfeusz

8 2

Tusk został cebulakiem! Nie wierzę, ten człowiek myśli, że nagle się stanie "ziomkiem, który ogarnia zakupy". Otóż nie, każdy Polak wie, ile dziesiątków tysięcy miesięcznie zarabiał w EU i ma jako "emeryturę". No i do tego wszystkiego nieustraszony portal esopot, zawsze na straży interesów PO: dzień bez artykułu o Tusku lub PO lub Karnowskim (jako kandydacie na posła, bo pełnić urząd prezydenta ten pan już nie ma czasu, podróże na Ukrainę, do USA, do Zakopanego i do innych kandydatów do sejmu za dużo czasu zajmują) 15:47, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dobry żart Dobry żart

9 0

Czy populiści pamiętają jaka była minimalna pensja krajowa wtedy, a jaka jest teraz. Dodatkowo mieli dobry i spokojny okres, a nie jakieś pandemie, kryzysy i trzecie wojny światowe na włosku. Wtedy też nie mieli pieniędzy, bo nie ma i nie będzie, ale były kurczaki ;) 16:17, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tusektusek

6 0

jedni warcu drugich neistety nie ma zaufania ani do pis anie do po, czas na zmiane ciagle te same twarze 16:20, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EddEdd

8 0

Buhaha,Panie Tusk niech Pan przestanie już robić z siebie pośmiewisko. 18:12, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

8 0

Donek chciałeś dobrze a wyszło jak zawsze kiedy byłeś premierem czyli źle weź ty się pakuj do tej z siatki cebulą i cześć. 01:31, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

7 0

Tusk, w tym wszystkim na koniec brakuje mi twojej deklaracji że ceny wrócą do tych które były za twoich rządów, konkretnie po męsku będzie tak , (tani gaz ,prąd ,paliwa żywność ,kredyty może jeszcze załatw z Putinem aby zakończył tę wojnę jeżeli nie to po co to wszystko 09:54, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaktykTaktyk

2 0

Będzie, ale w innej walucie, 2 Euro za cebule. 15:17, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IvoIvo

2 0

The Donald = tylko PiS to PiS tamto.
A gdzie program? 10:05, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%