Zamknij

Otworzą Grynberga. Co się wydarzy w Sopotece?

17:03, 14.03.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Żydowski Instytut Historyczny / youtube - ŻIH

W piątek, 15 marca - o odbędzie się spotkanie z poezją Henryka Grynberga. Miłośnicy twórczości pisarza spotkają się w Sopotece o godzinie 18. Tomiki autora omówi Anna Paczos, Jora Vaso i Kleitia Vaso. Wydarzenie Grynberg Unboxing/ Unboxing Grynberg stanowi zapowiedź drugiej Międzynarodowej Konferencji Grynbergowskiej pod tytułem "Henryk Grynberg — Ojczyzna".

Grynberg, autor znany między innymi z "Żydowskiej wojny" oraz "Zwycięstwa", przekazał Sopotece zbiór archiwalnych tomików poezji, które w latach 80. ukazywały się nakładem londyńskiej Oficyny Poetów i Malarzy. Prezentacja jego wierszy będzie obejmowała odczyty limeryków, a także poezji nawiązującej do pobytu pisarza w Stanach Zjednoczonych.

W trakcie wydarzenia uczestnicy wezmą udział w konkursie dotyczącym życia i twórczości autora. Dla zwycięzców przygotowano ekskluzywne wydania jego tomów.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Jerzak, prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Link do wydarzenia 

  • piątek, 15 marca, godz. 18:00 – 20:00
  • Sopoteka
  • Sopot Centrum, ul. Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot
(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone