Zamknij

Przystanek praca - spotkanie dla uczniów sopockich szkół

15:14, 14.03.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Drugie spotkanie z cyklu „Przystanek praca” nosi tytuł „Branża TSL pod lupą”. Tym razem sopoccy uczniowie będą mogli skorzystać z wiedzy przedstawicieli firmy SKAT Transport. Spotkanie odbędzie się 15 marca, w godz. 9.30-11.00, w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie.

Specjalnie dla uczniów sopockich szkół CKU przygotowało cykl spotkań zawodoznawczych. „Przystanek praca” to odpowiedź na rosnące potrzeby kształcenia młodzieży w kierunku podejmowania świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych, możliwość poznania praktyków biznesu, właścicieli firm reprezentujących kluczowe branże w regionie oraz freelancerów z branży kreatywnej i przedstawicieli zawodów niszowych.

W trakcie półtoragodzinnych spotkań pracodawcy będą prezentować swoją firmę pod kątem specyfiki branży, w jakiej działają, jakich ludzi poszukują do współpracy oraz jakich kompetencji oczekują od pracowników. Młodzież będzie miała szanse zapytać o to, jak wygląda typowy dzień pracy, jakie są warunki i tajniki pracy w danej firmie. Będzie to też okazja, by dowiedzieć się, w jaki sposób zdobyć kwalifikacje niezbędne do pracy w danej firmie. 

W trakcie spotkań organizatorzy skupią się na przedstawieniu firm z branż rozwijających się w regionie, takich jak: branża transportowo-logistyczna, kreatywna, hotelarsko-turystyczna oraz ICT/nowe technologie.

Tym razem na spotkaniu 15 marca gościć będzie firma SKAT Transport. To jeden z czołowych operatorów transportowo-logistycznych. Obszarem działalności firmy jest przede wszystkim transport i spedycja międzynarodowa, a także przeprawy promowe oraz transport i spedycja w ruchu krajowym. SKAT organizuje przewozy w zakresie spedycji morskiej i międzynarodowego transportu kontenerowego.

 

 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone