Zamknij

Sopot w Ślepnąć od świateł - niecenzurowane sceny z kontrowersyjnego serialu [VIDEO]

16:00, 12.03.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
Jan Frycz jako Dario/ HBO

Siedem dni, siedem nocy z życia kokainowego dilera, który przebywa drogę przemiany. 

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, drogie ubrania, dobry samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientami są politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Mężczyzna obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska).   

Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko - kupuje więc dwa bilety w jedną stronę. Wylot za tydzień, do Argentyny. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

[oficjalny opis prod. telewizyjnej]

Ślepnąc od świateł, to polski serial telewizyjny, stworzony przez Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka, wyprodukowany przez HBO Polska, HBO Europe oraz House Media Company Sp. z o.o., na motywach bestsellerowej powieści o tym samym tytule z 2014 r.,(autorstwa Jakuba Żulczyka).

Zrealizowany został w Warszawie, Sopocie, Prypeci k. Czarnobyla i Dominikanie.

Serial zawiera wiele niecenzuralnych scen, które wzbudzają kontrowersje wśród widzów. Niektóre z nich zostały nakręcone lub związane są z  Sopotem. Miastem, które jawi się jako miejsce imprez, seksu i narkotyków. Czy ciemna strona Sopotu to tylko kreacja reżysera? 

Jeśli miałbym wyciągnąć ze "Ślepnąc od świateł" jedną rzecz, którą chciałbym koniecznie pokazać wszystkim zagranicznym widzom licząc, że pokochają dzięki temu polskie kino, byłaby to rola Jana Frycza. Serialowy "Dario" to genialna postać - kompletnie nieprzewidywalny gangster, który wychodzi z więzienia po długiej odsiadce i próbuje "ustawić" miasto na nowo - fragm. recenzji Maciej Wernio (Noizz.pl) 

źródło: www.filmpolski.pl; https://noizz.pl/film/slepnac-od-swiatel-recenzja-serialu-hbo/xnfx7jn

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

lajkoniklajkonik

1 0

chyba najlepszy polski serial z ostatnich lat..wyjatkowa estetyka, szkoda ze to koniec 20:09, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sopociak45sopociak45

1 0

frycz fenomenalny, magnetyczny, niepokojacy!!! 20:10, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

2 2

I znowu ten Robert Więckiewicz. Pójdę na każdy film, gdzie on nie gra. Ale on już wszędzie jest obsadzany, niestety. Zostały mi tylko bajki dla dzieci? 21:35, 12.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone