Zamknij
REKLAMA

Sopot: Ukradła bluzkę wartą 1000 zł! W bieliźnie trzymała amfetaminę

12.16, 19.01.2023 . Aktualizacja: 12.16, 19.01.2023
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Tylko kilku dni potrzebowali kryminalni z Sopotu, by ustalić i zatrzymać 17-latkę podejrzewaną o kradzież ze sklepu bluzki wartej blisko 1000 złotych. Przy zatrzymanej mieszkance Gdyni znaleziono też schowane w bieliźnie zawiniątka z substancją i przekazano je biegłemu do badań. Dziś 17-latka usłyszy zarzut kradzieży. Jeżeli wynik badania potwierdzi obecność zakazanych substancji, odpowie również za kolejne przestępstwo. Okazało się, że gdynianka jest również poszukiwana i zgodnie z nakazem doprowadzenia wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Kilka dni temu policjanci z Sopotu zostali powiadomieni o kradzieży sklepowej. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że do sklepu weszła młoda kobieta i wykorzystując nieuwagę pracownika ukradła bluzkę z krótkim rękawem. Jej wartość wyceniono na blisko 1000 złotych. Sprawą od początku zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, którzy przeanalizowali zapisy kamer monitoringu i w wyniku działań operacyjnych ustalili, kto stoi za tą kradzieżą. Okazało się też, że za poszukiwaną przez policjantów 17-latką Sąd Rejonowy w Gdyni wystawił nakaz doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Wczoraj pracujący nad sprawą kryminalni zatrzymali w centrum Sopotu poszukiwaną 17-letnią mieszkankę Gdyni i doprowadzili ją do komendy miejskiej. W rozmowie od razu przyznała się do kradzieży. Dodatkowo podczas przeszukania policjantka znalazła schowane w bieliźnie gdynianki zawiniątka z substancją i je zabezpieczyła. Znaleziony towar trafił do dalszych badań, a 17-latka została osadzona w policyjnym areszcie.

Dziś na podstawie zebranych dowodów mieszkanka Gdyni usłyszy zarzut kradzieży. Jeżeli wynik badania zabezpieczonej substancji potwierdzi obecność zakazanych substancji, usłyszy ona zarzut za kolejne przestępstwo i poniesie odpowiedzialność przed sądem. Ponadto zgodnie z nakazem doprowadzenia 17-latka wkrótce trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo posiadania substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

Aktualizacja

Opinia biegłego wykazała, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Oznacza to, że 17-latka odpowie również za posiadanie narkotyków.

[ZT]15833[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%