Zamknij

Jak doszło do tragicznego wypadku w Sopocie? Szczegóły akcji ratunkowej

14:26, 08.03.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
Czytelnik portalu Trojmiasto.pl

W piątek 8 marca, około godziny 4 nad ranem doszło do tragicznego wypadku. Jadący al. Niepodległości, (z Gdyni, w kierunku Gdańska) VW passat, na łuku na wysokości ul. Malczewskiego stracił kontrolę nad pojazdem. Na skutek czego samochód wypadł z drogi i uderzył w słup sieci trakcyjnej.

W wyniku wypadku 3 osoby zostały poszkodowane i zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Dwie osoby zginęły na miejscu.  

Możliwe jest, że pasażerowie pojazdu wcześniej dokonali kradzieży w Gdyni Orłowie (zgłoszono kradzież koła ratunkowego z molo Orłowo), a także nie zatrzymały się do kontroli drogowej. Według informacji udzielonych przez Lucynę Rekowską z KMP w Sopocie - kierujący autem najpierw zatrzymał się do kontroli, lecz gdy policjant zbliżał się do ich samochodu- gwałtownie ruszył i odjechał. Niedługo później doszło do wypadku w Sopocie. Informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Jak doszło do wypadku? Szczegóły akcji ratunkowej

asp. Lucyna Rekowska -  Komenda Miejska Policji w Sopocie:

"W dniu dzisiejszym o godz. 4.25 sopoccy policjanci otrzymali informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ul. Malczewskiego. Na miejscu jako pierwsi ze służb ratunkowych pojawili się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że w zdarzeniu poszkodowanych zostało pięciu mężczyzn. Funkcjonariusze od razu przystąpili do reanimacji jednego z mężczyzn. Akcję tą przejęła od nich załoga karetki pogotowia. Kolejną z osób reanimowali strażacy. Pomimo prowadzonych czynności reanimacyjnych nie udało się przywrócić funkcji życiowych dwóch mężczyzn i na miejscu stwierdzono ich zgon. Pozostałe trzy osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitali.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności, w tym m.in. oględziny miejsca zdarzenia i samochodu. Wstępnie ustalono, że jadący Aleją Niepodległości od strony Gdyni w kierunku Gdańska samochód volkswagen passat na wysokości posesji nr 869 uderzył w słup trakcji trolejbusowej i znajdujący się za nim przystanek komunikacji miejskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika też, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Z uwagi na powstałe utrudnienia w ruchu drogowym służby skierowane na miejsce wypadku kierowały ruchem na miejscu oraz w jego okolicy. Wyznaczony został też objazd dla samochodów wjeżdżających od ul. Malczewskiego w Aleję Niepodległości. Przed godziną 10.00 policjanci zakończyli czynności na miejscu zdarzenia i przywrócili ruch drogowy.

Postępowanie w sprawie wypadku cały czas trwa. Policjanci pod nadzorem prokuratury szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Śledczy ustalają też tożsamość wszystkich osób biorących udział w wypadku."

[ZT]1571[/ZT]

zdjęcie: czytelnik portalu trójmiasto.pl 

[ALERT]1552052064228[/ALERT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

joanna joanna

0 0

Straszne! aż ciarki przechodzą człowieka.. Współczucia dla rodzin ofiary. 20:42, 08.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

0 0

te koło ratunkowe nie było potrzebne, nie wiem dla kogo ono miało być, ale jak widać pewne wydarzenia prowadzą do jeszcze gorszych sytuacji - szkoda życia, nawet jak to miał być *%#)!& żart tylko - i jak widać teraz - nie warto... aż ma się wrażenie że to się nie dzieje na prawdę 07:51, 09.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone