Zamknij
REKLAMA

Nowi sopoccy strażacy zakończyli kurs! Szkolenie ukończyło 6 kandydatów

13.30, 24.11.2022 . Aktualizacja: 13.30, 24.11.2022
Skomentuj Fot. KM PSP Sopot
REKLAMA

22 listopada 2022 r., wręczeniem przez komendanta miejskiego PSP w Sopocie st. bryg. Mariana Hinca, zakończyło się trwające ponad dwa miesiące Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Kurs został przeprowadzony zgodnie z nowym programem szkolenia przez funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sopocie. Ponadto zajęcia związane z zabezpieczeniem działań na drodze, poprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, a szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzili wykładowcy ośrodka szkolenia KW PSP w Słupsku.

Fot. KM PSP Sopot

Druhowie w ramach zajęć uczyli się obsługi sprzętu pożarniczego, pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, prowadzenia działań gaśniczych, udzielania pomocy medycznej i ratownictwa technicznego. Kursanci udali się również do ośrodka szkolenia KW PSP w Słupsku, gdzie zaliczyli test w komorze dymowej. Kurs zakończony został egzaminem, który składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Szkolenie z wynikiem pozytywnym ukończyło 6 słuchaczy. 

Wszystkim druhnom i druhom gratulujemy ukończenia szkolenia oraz życzymy "tylu powrotów, ile wyjazdów"!

Źródło: KM PSP w Sopocie
Opracował: st. kpt. Janusz Gawlak

[ZT]15079[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%