Zamknij

Kara dla operatora MEVO za opóźnienia. Ile zapłaci?

15:15, 11.02.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj

Jak wynika z zapisów w umowie, firma Nextbike będzie zmuszona zapłacić karę w wysokości 900 tysięcy złotych w związku z trzymiesięcznym opóźnieniem. Wciąż nie zakończono wrażania I etapu Systemu Roweru Metropolitalnego, a dotychczasowe testy nie przebiegły pomyślnie.

Według umowy zawartej pomiędzy Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot a firmą Nextbike za każdy miesiąc zwłoki we wdrażaniu I etapu systemu przewidziano 300 tysięcy złotych kary. Rowery MEVO miały wystartować już 18 listopada 2018 roku. Oznacza to, że osiągnięto górną granicę kary za niedotrzymanie terminu, czyli 900 tysięcy złotych.

Operator, z tego, co wiemy, robi wszystko, by zgłoszony system był na wysokim poziomie. Oprócz tego, że operator musi zapłacić kary za opóźnienie, to nie ma przychodów ze sprzedaży abonamentu i reklam. Liczymy, że kolejne zgłoszenie będzie tym ostatecznym i uda nam się odebrać ten system - przekazał dziennikarce z Radia Gdańsk Dominik Makurat, przedstawiciel Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Do użytku zostanie oddanych 4080 rowerów elektrycznych dostępnych na terenie 14 miejscowości. Systemem objęte będą: Sopot, Gdańsk, Gdynia, Tczew, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino i Sierakowice.

Start II etapu wdrażania systemu MEVO przewidziano na 1 marca bieżącego roku.

[ZT]1244[/ZT]

 

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone