Zamknij
REKLAMA

Czy ukarzą Sopot za pomoc niepełnosprawnym? Apel posłanki

08:47, 11.02.2019 | Przemysław Szczygieł
Skomentuj Fot. oficjalny profil Facebook - Henryka Krzywonos-Strycharska
REKLAMA

Posłanka Platformy Obywatelskiej Henryka Krzywonos-Strycharska złożyła interpelację do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie decyzji wojewody pomorskiego dotyczącej Sopotu. Zgodnie z postanowieniem wojewody miasto ma zwrócić ponad 800 tysięcy złotych wykorzystanych na świadczenia dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.

Według posłanki PO "brak przepisów nie może stać ponad wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie ma na uwadze przede wszystkim godność i dobro drugiego człowieka. Za szanowanie prawa i przede wszystkim drugiego człowieka wojewoda występuje o zwrot i to nie małej sumy do budżetu państwa. W związku z powyższym mam do pani minister następujące pytania: Kiedy ministerstwo przygotuje jasne i czytelne (chodź wyrok TK jest jednoznaczny [red. -  pisownia oryginalna]) przepisy, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji? - pisała w interpelacji Henryka Krzywonos-Stycharska.

Przedstawicielka PO powołuje się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 21 października 2014 roku. Z orzeczenia trybunału wynika, że różnicowanie osób niepełnosprawnych stoi w sprzeczności z konstytucją. Pomimo wyroku zmian nie wprowadzono zmian w ustawie regulującej zasady przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych.

[ZT]1288[/ZT]

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA