Zamknij
REKLAMA

Sopockie imprezy przeniosły się na ulice! Pijani w autach i na hulajnogach

09:58, 22.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Długi weekend w Sopocie zawsze wiąże się z wytężoną pracą policjantów w mieście. Nie inaczej było tym razem. Od 16 do 19 czerwca na ulicach Sopotu zauważyć można było zwiększoną liczbę patroli. Największe niebezpieczeństwo związane było z nieodpowiedzialnymi użytkownikami dróg. Interwencje podejmowano zarówno wobec kierowców samochodów, jak i rowerzystów oraz osób korzystających z hulajnóg.

Od 16 do 19 czerwca br. sopoccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas długiego weekendu. W tych dniach na ulicach Sopotu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci odnotowali tylko 7 kolizji drogowych - poinformowała asp. szt. Lucyna Rekowska, Oficer Prasowy KMP w Sopocie.

Funkcjonariusze drogówki odnotowali łącznie 109 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerami, hulajnogami elektrycznymi, a także przez pieszych uczestników ruchu. Najwięcej, bo aż 93 wykroczenia, popełnili kierujący samochodami, a dotyczyły one między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (45 wykroczeń), nieprawidłowego zatrzymania lub postoju (19 wykroczeń), korzystania z telefonu podczas jazdy (4) czy niestosowania się do sygnałów świetlnych (3). 

W trakcie długiego weekendu funkcjonariusze wyeliminowali z dalszej jazdy 2 kierujących samochodami, 7 kierujących hulajnogą elektryczną i jednego rowerzystę, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Wśród nich był m.in. 20-letni kierowca auta wynajmowanego na minuty, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę nad ranem na Alei Niepodległości, gdzie przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/h. Badanie trzeźwości wykazało też, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi woj. lubelskiego i za swoje postępowanie poniesie on teraz odpowiedzialność karną. Ponadto 20-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Źródło: KMP w Sopocie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MichałMichał

0 0

Też lubię sobie poimprezować, ale do domu zawsze wracam grzecznie z opti taxi. Pd wpływem za kółko bym nie wsiadł 13:44, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IgnacIgnac

1 0

Brawo dla policji, dobrze że ktoś tego pilnuje! 15:49, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%