Zamknij
REKLAMA

Sopot: Pijani Litwini opiekowali się dziećmi! Policję wezwała obsługa restauracji

14:16, 21.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj policjanci z Sopotu interweniowali wobec nietrzeźwej 43-letniej obywatelki Litwy, która pod opieką miała dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat. Alkomat pokazał u kobiety 1,1 promila alkoholu. Policjanci sprawdzili też trzeźwość wujka oraz partnera kobiety, którzy im towarzyszyli i ustalili, że mają oni odpowiednio 2,3 i 3,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzieci trafiły pod opiekę do placówki opiekuńczej w Sopocie, natomiast zebrane w sprawie materiały policjanci przekażą do sądu rodzinnego w Sopocie.

Wczoraj, 20 czerwca, przed godziną 15.00 sopoccy policjanci dostali zgłoszenie od operatora numeru 112, że w jednej z restauracji w centrum miasta przebywają dwaj nietrzeźwi mężczyźni i kobieta wraz z dwójką kilkuletnich dzieci. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci prewencji. Zgłaszający interwencję pracownik lokalu przekazał mundurowym, że gdy tylko zauważono, iż wchodzący do restauracji dorośli mają bełkotliwą mowę, problemy z chodzeniem i zajmują się dziećmi, od razu wezwano służby. Interweniujący policjanci wylegitymowali troje dorosłych obywateli Litwy: 43-letnią matkę dzieci, 49-letniego wujka, a także 52-letniego partnera kobiety. Razem z nimi było dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat.

Funkcjonariusze od razu wyczuli silny zapach alkoholu od kobiety oraz mężczyzn i sprawdzili ich trzeźwość. Matka dzieci miała 1,1 promila alkoholu, jej partner ponad 3 promile, a u wujka alkomat pokazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W rozmowie przyznali się oni policjantom, że od rana spożywają alkohol, nie widzą nic złego w swoim zachowaniu i mimo spożytego alkoholu nadal mogą opiekować się dziećmi.

Dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat z miejsca interwencji trafiło pod opiekę do domu opiekuńczego w Sopocie. Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, na dziś zaplanowane są czynności z udziałem matki. Zebrane w sprawie materiały policjanci przekażą do sądu rodzinnego w Sopocie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1655809858316[/ALERT]

[ZT]13391[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PiotrPiotr

1 1

"Skąd Litwini wracali? - Z nocnej wracali wycieczki,
Ze stryczkami na szyjach, biegną przy koniach zwyciężców; Poglądają ku Prusom i zalewają się łzami, Poglądają na Kowno - i polecają się Bogu." 14:32, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%