Zamknij
REKLAMA

Sopot: pijana 19-latka uciekała przed policją! W nocy pędziła przez centrum miasta

12:06, 24.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

19 maja wieczorem policjanci drogówki zmierzyli prędkość kierującej samochodem dacia i ustalili, że jedzie ona z prędkością o 32 km/h większą niż obowiązuje w danym miejscu. Jeden z funkcjonariuszy wyszedł na jezdnię i dał jej sygnał do zatrzymania, ale 19-latka z Gdyni zamiast zatrzymać się pojechała dalej. Policjanci dogonili kobietę i zatrzymali ją do kontroli drogowej. Okazało się, że jest ona po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latce prawo jazdy i za wszystkie wykroczenia odpowie ona teraz przed sądem. Za kierowanie autem po użyciu alkoholu odpowie przed sądem także 29-latka z Wejherowa i 21-latek z powiatu kartuskiego, którym dalszą jazdę udaremnił ten sam patrol.

19 maja, około godz. 22.00 policjanci drogówki mierzyli prędkość pojazdów poruszających się Aleją Niepodległości. W pewnym momencie zmierzyli oni prędkość kierującej samochodem dacia i ustalili, że jedzie ona z prędkością o 32 km/h większą niż obowiązuje w danym miejscu. Jeden z funkcjonariuszy wyszedł na jezdnię i dał jej sygnał do zatrzymania, ale młoda kobieta zamiast zatrzymać się pojechała dalej. Policjanci od razu ruszyli za kierującą, dogonili ją i zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą auta siedziała 19-latka z Gdyni.

Podczas rozmowy kobieta przyznała się policjantowi, że go widziała, ale spanikowała i pojechała dalej. Policjant wyczuł też od niej zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że jest po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali 19-latce prawo jazdy i za wszystkie wykroczenia odpowie ona teraz przed sądem, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie. Łączna ilość nałożonych przez policjantów nieaktywnych punktów karnych za te wykroczenia wyniosła 24.

Tej samej nocy funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę również 29-latce z Wejherowa i 21-latkowi z powiatu kartuskiego, którzy będąc po użyciu alkoholu kierowali autami. Przed godz. 1.00 w nocy na ul. Zamkowa Góra zatrzymali oni do kontroli drogowej volkswagena kierowanego przez 21-latka. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,2 promila alkoholu.

Około godz. 2.00 w ręce mundurowych wpadła 29-latka jadąca citroenem. U niej alkomat pokazał 0,46 promila alkoholu. Policjanci elektronicznie zatrzymali im prawa jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Jak się też okazało, w obu przypadkach autami podróżowali trzeźwi pasażerowie, którzy mieli uprawnienia do kierowania pojazdami.

Źródło: KMP w Sopocie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ormowiecormowiec

38 18

Co za stek stylistycznych i infantylnych bzdur.... czyżby piszący pochodził z klanu karnowskich????-to by wszystko tłumaczyło.... brakuje tylko zdania,że to wina Tuska.... 07:49, 25.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MarekMarek

6 6

A Ty *%#)!& pisząc ten post??? Chyba masz intelekt byłych "ormowców" . Stylistyczny może być błąd, a infantylny tekst. 08:38, 25.05.2022


QwertyQwerty

8 1

A nie była to wina Tuska ? 09:50, 25.05.2022


ttoommttoomm

7 1

wg Kaczyńskiego była i to ewidentna, przecież zdarzyło się to w Sopocie. Przypadek? 10:48, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%