Zamknij
REKLAMA

Zima bezlitosna dla bezdomnych - jak pomóc?

10:55, 24.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Okres zimowy to czas, kiedy sopoccy policjanci realizują zadania mające zapobiegać zagrożeniom życia i zdrowia na skutek wychłodzenia organizmów. Działania te skierowane są w szczególności wobec osób bezdomnych, ale nie tylko. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. 

Podczas patroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać lub przebywają osoby zagrożone wychłodzeniem. Są to zazwyczaj ogródki działkowe, parki, pustostany, altanki i piwnice. Policjanci informują o instytucjach pomocowych, adresach noclegowni oraz miejscach, gdzie mogą otrzymać prowiant dla potrzebujących. Policjanci troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia. Ponadto dzielnicowi podczas rozmów z mieszkańcami miasta przypominają o sposobach pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem i numerach, na które należy dzwonić w przypadku, gdy widzimy osobę, która może potrzebować pomocy.

Jeśli widzimy osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna.

Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997, 112 lub pogotowia ratunkowego. Pamiętajmy, jeden nasz telefon może uratować czyjeś życie!


Pomoc dla osób bezdomnych w Sopocie:

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, ul. Marynarzy 14,

- Caritas, Sopot, Aleja Niepodległości 778,

- Autobus SOS z pomocą dla osób bezdomnych – codziennie do końca marca 2019 r. ok. godz. 19.15 autobus zatrzymywać się będzie w górnej części ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, gdzie będzie można zjeść gorącą zupę, otrzymać czystą, ciepłą odzież lub otrzymać pomoc ratownika medycznego. Ponadto pracownik socjalny będzie udzielał informacji na temat różnych form pomocy,

- zimowy punkt interwencyjny w siedzibie Caritas, Aleja Niepodległości 778 (gdy temperatura odczuwalna spada poniżej – 5 C ogrzewalnia zostaje uruchomiona).

[ZT]1020[/ZT]

zdj: UMS/fotobank

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone