Zamknij
REKLAMA

Namiot, a w nim plantacje konopii - hodowla 29-latka [VIDEO]

10:22, 16.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W minioną sobotę funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku podczas patrolowania terenu ogródków działkowych w pewnym momencie poczuli silną woń marihuany. Ustalając, skąd wydobywa się ten zapach, bardzo szybko dotarli oni do zamkniętej altanki, wewnątrz której znajdowała się plantacja konopi. Do działań natychmiast włączyli się sopoccy kryminalni i w wyniku dalszych działań ustalili, że związek ze sprawą ma 29-latek. Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia, gdy przyszedł na miejsce „doglądać” swojej plantacji.

Miejsce znalezienia plantacji zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy i policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wspólnie z technikiem policyjnym oraz biegłym z zakresu fizykochemii przeprowadzili czynności. W specjalnie przygotowanym namiocie wyposażonym w odpowiednie naświetlenie i wentylację zabezpieczono 40 doniczek z roślinami w różnych fazach rozwoju i dwie reklamówki z suszem. Wszystko to zostało przekazane biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych. Ustalono też, że w altanie nielegalnie został podłączony prąd elektryczny i mężczyzna kradł energię, czym działał na szkodę rodzinnego ogrodu działkowego.

29-letni sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. W wyniku dalszych działań śledczy z komendy ustalili jego aktualne miejsce zamieszkania i przeszukali je. Na posesji w okolicy Gdańska kryminalni znaleźli kolejną plantację konopi i zabezpieczyli do dalszych badań kolejne krzaki marihuany.

Na podstawie zebranych dowodów 29-letni sprawca usłyszał zarzut uprawy ziela konopi, która to uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, a następnie zbierania ziela konopi i wytwarzania z niego suszu konopi, z którego można wytworzyć około 3 tys. porcji konsumpcyjnych narkotyku. Ponadto podejrzany usłyszał zarzut kradzieży energii elektrycznej. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, a dziś policjanci doprowadzili go do sądu. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 29-letniego sprawcy areszt tymczasowy na trzy miesiące.


Za uprawę znacznej ilości konopi, mogącej dostarczyć znaczną ilość środków odurzających grozi kara do 8 lat więzienia. Za kradzież energii grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

123123

0 0

oj oj tam.... dla celów medycznych
16:16, 16.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

swojswoj

0 0

i tak zaraz bedzie legakna...wielkie mi rzeczy!! 16:39, 16.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone