Zamknij

Chcesz zaparkować pod Urzędem Miasta? Sprawdź, ile będziesz musiał zapłacić

15:03, 11.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Parking znajdujący się za budynkiem sopockiego Urzędu Miasta, obsługiwany będzie przez operatora wyłonionego w procedurze konkurencyjności, skierowanej do zakładów pracy chronionej oraz innych podmiotów, których działalność obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych.

Zaproszenia do udziału w procedurze wyłaniania operatora zostało opublikowane na BIP Urzędu, zainteresowane  podmioty do dnia 24.12.2018  składały wnioski. Wpłynął jeden – Spółdzielni Socjalnej Kooperacja, z którą podpisano umowę. 

  • Parking zacznie funkcjonować z początkiem lutego 2019 roku

Zamontowany został sprzęt do poboru opłat i wydawania biletów. Dzięki temu interesanci, którzy przyjadą do magistratu, będą mieli możliwość zaparkowania samochodu, bo opłaty za parkowanie wymuszą w naturalny sposób rotację aut. Funkcjonujący podczas wakacji - testowy parking płatny, okazał się w tym zakresie bardzo skuteczny i nie było problemu z wolnymi miejscami parkingowymi dla interesantów.  

 

Pierwsza godzina parkowania będzie bezpłatna, każde rozpoczęte 20 minut będzie to koszt - 1 zł.

  • W tej formule parking będzie działał całą dobę, przez siedem dni w tygodniu.
  • Parking liczy 59 miejsc, w tym 5 miejsc dla osób z niepełnosprawnością.

[ZT]1023[/ZT]

  • Celem Spółdzielni Socjalnej Kooperacja  jest umożliwienie osobom pozostającym bez pracy oraz osobom niepełnosprawnym aktywizacji zawodowej, a także prowadzenie reintegracji społecznej osób zatrudnionych w spółdzielni.
  • W celu wprowadzenia osób bezrobotnych na rynek pracy Spółdzielnia Socjalna Kooperacja wykonuje również szereg działań towarzyszących takich jak doradztwo zawodowe, szkolenia i kursy zawodowe, współpraca z organizacjami pozarządowymi i publicznymi instytucjami rynku pracy.
  • Spółdzielnia pozyskuje również różnego rodzaju zlecenia od Klientów biznesowych i prywatnych, przy realizacji których zatrudnia osoby bezrobotne.
  • W Spółdzielni zatrudnionych jest ok. 20 osób, które często kierowane są do niej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.
  • Pracownicy Spółdzielni pracują m.in. przy obsłudze parkingów letnich w Sopocie, pielęgnacji terenów zielonych, remontach mieszkań komunalnych i pracach budowlanych.
  • Ponadto Spółdzielnia prowadzi również pierwszy w Sopocie sklep charytatywny LukLuk, w którym zatrudnione są osoby bezrobotne i niepełnosprawne.
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

auto34auto34

0 0

tylko panika byla krzykaczy sopockich, organizacja jak wszedzie, godzina za free i spokojnie mozna wszystko zalatwic 15:36, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone