Zamknij

Roztrzaskali mu butelkę na głowie, bo jest Ukraińcem? Jeden z podejrzanych zatrzymany w Sopocie

14:02, 11.01.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj

21 grudnia 2018 roku w pociągu SKM jadącym na trasie Gdańsk Wrzeszcz-Gdańsk Główny doszło do pobicia 19-letniego obywatela Ukrainy. Sprawcami było dwóch mężczyzn. Jeden z podejrzanych to 28-letni mieszkaniec Elbląga, który w ostatni wtorek (8.01) został pochwycony przez sopocki patrol prewencji. Zatrzymanie miało miejsce na ul. Sobieskiego.

Stanął w obronie starszej kobiety

Do napaści doszło w kolejce SKM na trzy dni przed Wigilią. Podejrzani wsiedli do pociągu na Zaspie. Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że sprawcy nękali jedną z współpasażerek – padały wyzwiska, a całe zajście było przez nich filmowane. W tym czasie 19-latek rozmawiał przez telefon. Po rosyjsku. Kiedy przerwał rozmowę, zwracając mężczyznom uwagę, aby zostawili starszą kobietę w spokoju, napastnicy zareagowali agresją. Wpierw odparli, że żaden obcokrajowiec nie będzie mówił, co mają robić, bo to oni są u siebie. Później zaatakowali. Rozbili butelkę na głowie pokrzywdzonego, kopali po całym ciele. Po zajściu zbiegli z miejsca zdarzenia. Dzięki ustaleniom z monitoringu udało się ustalić tożsamość sprawców.

Działania policji

Nad sprawą pracują funkcjonariusze z komisariatu we Wrzeszczu. Po zabezpieczeniu śladów, zapisów z kamer oraz ustaleniu relacji świadków, zdecydowano o upublicznieniu wizerunku podejrzanych.

28-letni Elblążanin został osadzony w areszcie. Postawiono mu zarzuty pobicia oraz znieważania na tle narodowościowym. Drugi ze sprawców wciąż pozostaje na wolności. Obu podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(Przemysław Szczygieł )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone