Zamknij

Kobieta podejrzana o oszustwo - zatrzymana przez sopocką policję!

13:23, 11.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Kryminalni z sopockiej komendy zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie oszustwa w jednym ze sklepów na terenie Sopotu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pracowali nad sprawą oszustwa. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2018 roku w jednym ze sklepów w Sopocie. Wyjaśniając okoliczności sprawy funkcjonariusze ustalili, że sprawczyni zakupiła towar i zapłaciła za niego banknotem 500 zł. Po otrzymaniu reszty kobieta zrezygnowała z zakupu, a następnie chcąc osiągnąć korzyść majątkową wykorzystała nieuwagę pracownika sklepu i zwróciła tylko część reszty, dostając w zamian swój banknot. Funkcjonariusze oprócz przyjęcia zawiadomienia w tej sprawie, rozmawiali m.in. ze świadkami oraz zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringów. Na tej podstawie policjanci ustalili wizerunek sprawczyni i opublikowali go.

Dzięki sygnałom otrzymanym od osób, kryminalni z komendy miejskiej ustalili miejsce pobytu poszukiwanej kobiety i na terenie Gdańska ją zatrzymali. W chwili zatrzymania kobieta podała się za 40-latkę. Policjanci nie uwierzyli jej i gdy ostatecznie ustalili jej tożsamość, okazało się, że jest to 42-latka poszukiwana od 2012 roku listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Augustowie. Do odbycia ma ona karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo oszustwa.

42-letnia sprawczyni została osadzona w policyjnym areszcie i dziś na podstawie zebranych dowodów usłyszała zarzut oszustwa. Przyznała się. Jeszcze dziś policjanci doprowadzą ją do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone