Zamknij

Uwaga kierowcy! W tym dniu możecie spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości

15:50, 09.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, w godz. 6.00-14.00 sopoccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pod nazwą „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas działań mundurowi uświadamiać będą kierujących na zagrożenia i konsekwencje, jakie niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.


Czwartkowe działania funkcjonariusze połączą z akcjami profilaktycznymi „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” i „BEZPIECZNY PAS(ażer)” i uświadamiać będą kierujących m.in. na zagrożenia oraz konsekwencje, jakie niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci przypominać będą również kierowcom, jak ważne jest bezpieczeństwo pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Zwrócą również uwagę na stan techniczny pojazdów.

W godzinach 14.00-22.00 policjanci drogówki przeprowadzą na ulicach Sopotu działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Celem tej akcji jest 
zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że oni również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu. Funkcjonariusze sprawdzać będą, jak względem pieszych zachowują się kierowcy oraz przypominać będą, jak ważne jest być widocznym na drodze.

Jak się jeździ w Sopocie? Wyniki pomiarów prędkości 

W środę sopoccy policjanci brali udział działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa. W wyznaczonych miejscach policjanci prowadzili  kaskadowe pomiary prędkości i odnotowali 19 przypadków przekroczenia prędkości. Policja przypomina, że zgodnie z przepisami trzeba jeździć cały czas, a nie tylko do momentu minięcia radiowozu policyjnego.

Policjanci odnotowali także inne wykroczenia popełnione przez kierujących, które dotyczyły m.in. nieprawidłowej zmiany pasa ruchu,  niedostosowania się do sygnalizacji świetlnej i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Wobec sprawców wykroczeń policjanci stosowali mandaty lub pouczenia. Ponadto funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących i przebadali ponad 110 kierujących. Wszyscy byli trzeźwi. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny z uwagi na brak ważnych badań technicznych oraz pracowali 
na miejscu dwóch kolizji drogowych.
 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone