Zamknij
REKLAMA

Sopot: Silny wiatr i sztorm na Bałtyku! Ostrzeżenie pierwszego stopnia

12:00, 13.01.2022 | P.S.
Skomentuj
REKLAMA

W Sopocie przez cały dzień możemy spodziewać się silnego wiatru. W związku z zapowiadanymi warunkami atmosferycznymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje wystąpienie silnego zachodniego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach nawet do 85 km/h. Takie warunki pogodowe będą się utrzymywały do godziny 21.00. Później najprawdopodobniej ostrzeżenie IMGW będzie kontynuowane z wyższym stopniem.

Pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność. Warto śledzić komunikaty i obserwować rozwój sytuacji pogodowej.

Sztorm na Bałtyku

IMGW wydało także ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyk południowy i południowo-schodni, Zatokę Pomorską, Wybrzeże Środkowe oraz Zatokę Gdańską. W przypadku tej ostatniej prognozuje się wiatr zachodni o sile 6 do 7, a miejscami 8 w skali Beauforta. Widzialność umiarkowana do słabej. Zamglenie i mżawka.

(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%