Zamknij
REKLAMA

Sopot: kierował, będąc na haju! Marihuanę trzymał w słoiku

14:40, 12.01.2022 | .
Skomentuj Zdjęcia poglądowe. Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Wczoraj sopocki policjant ruchu drogowego zatrzymał 27-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość, a wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu susz konopi. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzut posiadania narkotyków, a jeżeli badanie krwi potwierdzi u niego obecność środków odurzających, zarzuty zostaną mu uzupełnione o kolejne przestępstwo.

Około godz. 11.00 policjant ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego skodą, który na Alei Niepodległości przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Sprawcą wykroczenia okazał się 27-letni mieszkaniec Gdańska. Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusz od razu wyczuł wydobywający się z samochodu silny zapach marihuany, na co kierujący oświadczył, że dzień wcześniej palił medyczną marihuanę. Policjant nie uwierzył jego słowom i przeprowadził badanie narkotesterem na obecność zakazanych substancji. Jak się okazało, wstępne badanie śliny wykazało u gdańszczanina obecność marihuany. 27-latek od razu został zatrzymany i przewieziony do sopockiej komendy. Policjanci elektronicznie zatrzymali też jego prawo jazdy, a pojazd odholowali na parking policyjny.

W wyniku dalszych działań funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie 27-latka, gdzie zabezpieczyli słoik z suszem. Biegły na podstawie przeprowadzonego badania potwierdził już, że są to środki odurzające.

Zatrzymany 27-letni kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś usłyszy on zarzut posiadania marihuany. Ponadto jeżeli badanie krwi potwierdzi u niego obecność narkotyków, zarzuty zostaną mu uzupełnione o kolejne przestępstwo. Za wykroczenie drogowe mężczyzna został ukarany mandatem.

Stróże prawa przypominają, że prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego! Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania i świadczenie pieniężne. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. 

Powstrzymanie się od jazdy samochodem po spożyciu alkoholu lub pod wpływem środków odurzających to kwestia, o której zawsze warto przypominać. Sopoccy policjanci każdego dnia prowadzą wzmożone działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę mundurowi zwracają zwłaszcza na stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz to, czy nie znajdują się oni pod wpływem środków odurzających. Niestety mimo wielokrotnych apeli o nie wsiadanie za kierownicę po narkotykach oraz zachowanie trzeźwości w trakcie jazdy, na drogach ciągle dochodzi do licznych zatrzymań kierujących, którzy naruszają te przepisy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]11702[/ZT]

[ALERT]1641992095124[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%