Zamknij

Sylwester na haju - woreczki z białą substancją i suszem

08:10, 03.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnich dniach kryminalni z sopockiej komendy oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, w wyniku prowadzonych działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali na terenie Sopotu siedem osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Wszyscy to mężczyźni 20-32 lat.

W nocy 29 grudnia 2018 r. policjanci prewencji patrolujący pieszo rejon Dolnego Sopotu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na metalowej skrzynce rozsypywali biały proszek. Jeden z nich na widok mundurowych zgarnął ręką białą substancję, a następnie odpychając i uderzając w klatkę piersiową policjanta próbował uciec. Ponadto w trakcie szarpaniny wyciągnął z kieszeni woreczek i odrzucił go. Nie uszło to uwadze policjantów, którzy obezwładnili nietrzeźwego 27-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego i go zatrzymali. Mężczyzna razem z 32-letnim znajomym trafili do policyjnego aresztu. Znalezione substancje zostały przekazane biegłemu do dalszych badań fizykochemicznych, a zatrzymany 27-latek, gdy tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego funkcjonariusza.

Policjanci przekazali biegłemu z zakresu badań fizyko-chemicznym także substancje znalezione przy kolejnych pięciu mężczyznach zatrzymanych w noc sylwestrową. Zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie woreczki i zawiniątka z białym proszkiem lub suszem. Jeżeli w wyniku przeprowadzonych badań okaże się, że są to narkotyki, to mieszkańcy Gdyni, powiatu kartuskiego i starogardzkiego poniosą odpowiedzialność karną.

  • Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

inf: Komenda Miejska Policji w Sopocie, zdj: pixaby 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone