Zamknij

5 lat więzienia za "znak pobytu w Sopocie"

13:55, 02.01.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

30 grudnia 2018 r. w godzinach nocnych policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku patrolując pieszo okolice dworca zauważyli dwóch mężczyzn z założonymi kominiarkami, którzy na jednym z budynków wykonywali graffiti. Na widok mundurowych zaczęli oni uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nimi w pościg i po pościgu zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Podczas przeszukania jego plecaka policjanci znaleźli m.in. puszki z farbą i kominiarkę. Znalezione rzeczy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z komendy poinformowali pokrzywdzonego o zdarzeniu i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Ustalono, że straty z tytułu naniesienia graffiti o wymiarach ok. 4 m x 1,5 m wynoszą 1500 zł.

Pracując nad sprawą kryminalni z sopockiej komendy ustalili tożsamość drugiego z mężczyzn biorących udział w zdarzeniu i jeszcze tego samego dnia go zatrzymali. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Policjanci ustalili, że mężczyźni przyjechali do Sopotu na kilka dni świętować Nowy Rok.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 24-letni sprawca sam wykonał graffiti na elewacji jednego z budynków i jeszcze tego samego dnia na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do wykonania czynu. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że chciał pozostawić po sobie znak pobytu w Sopocie. Drugi z mężczyzn po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony. Zatrzymani mężczyźni po całym zdarzeniu naprawili szkodę i pomalowali ścianę, na której wcześniej 24-latek wykonał graffiti. W związku z tym pokrzywdzony wycofał wniosek o ściganie karne sprawcy.

  • Przestępstwo uszkodzenia mienia jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Zagrożone jest ono karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.
(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Serio?Serio?

0 0

No brawo. A jak ja powiedziałam kto uszkodził mi auto i byla kamera to jakos nic nie zrobiliście...???? 21:17, 03.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone