Zamknij

Gdzie w Sopocie zaszczepimy się na grypę? Ruszyły bezpłatne zabiegi

08:05, 26.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

"Decyzją ministra zdrowia każda osoba 18 plus będzie mogła zaszczepić się na grypę z refundacją" - przekazał rzecznik MZ.

Osoby pełnoletnie od wtorku mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie - poinformował w poniedziałek na briefingu prasowym rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Adrusiewicz.

Dodał, że w tej chwili agencja rezerw strategicznych dysponuje "dość dużą liczbę szczepionek przeciw grypie", ale na rynku aptecznym tych szczepionek brakuje.

"Do niedawna ta refundacja obejmowała osoby starsze, osoby z upośledzoną odpornością, medyków, służby mundurowe, ale widzimy, że blisko 3 tys. punktów szczepień nie zgłasza się po szczepionki. To znaczy, że osoby z tych grup ryzyka nie korzystają z tych szczepień, stąd też szybka decyzja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i uruchomienie od jutra szczepień dla osób w wieku 18 plus" - powiedział.

Zaznaczył, że każda pełnoletnia osoba może już od jutra pójść do przychodni, która jest punktem szczepień i poprosić o zaszczepienie przeciw grypie.

"Nie ma powodów, by POZ odmawiał, bo jest ponad 1 mln szczepionek dostępnych w tej chwili w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i te szczepionki na bieżąco można przekazywać" - zapewnił.

W świetle obowiązującego do tej pory przepisu szczepionka przeciw grypie w sezonie 2021/2022 przeznaczona była z refundacją dla 13 grup osób wskazanych do szczepienia z racji narażenia w sposób szczególny na zakażenie wirusem grypy przez wykonywane obowiązki zawodowe (w tym m.in. osoby zatrudnione w podmiotach leczniczych, żłobkach, placówkach oświatowych), miejsce pobytu (domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja, odziały opieki długoterminowej) lub wiek (osoby powyżej 75 lat).(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ agz/

Gdzie można zaszczepić się w Sopocie?

W Sopocie usługę świadczą następujące placówki:

 • Centrum Medyczne "SOPMED" sp. z o.o. - Punkt Szczepień
  Gdzie: ul. Chrobrego 6/8
  Kontakt z placówką: 58 55 52 667
   
 •  "JEDYNKA" S.C." Poradnia Lekarza POZ - Punkt Szczepień
  Gdzie:
  ul. Kolberga 7
  Kontakt z placówką: 58 55 15 536
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%