Zamknij
REKLAMA

Opozycja rozmawia z marszałek Sejmu o pandemii. Tusk: "Rząd stchórzył"

17:00, 24.11.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyło się spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych i kół poselskich. Obecni na nim byli także przedstawiciele ministerstwa zdrowia oraz Rady Medycznej. Jeszcze przed rozmową postępowanie Zjednoczonej Prawicy, związane z pandemią koronawirusa, skrytykował lider PO Donald Tusk. 

Widzę szansę na to, żeby móc wypracować takie wspólne stanowisko, które nas nie podzieli, a podejdziemy do tego ponad podziałami politycznymi - mówiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek po spotkaniu z przedstawicielami klubów i kół ws. walki z pandemią Covid-19.

Spotkanie trwało trzy godziny. Dotyczyło m.in. wprowadzenia możliwości weryfikacji szczepień na COVID-19 przez pracodawców. Poruszane były także inne kwestie związane z pandemią.

Nie zamykamy zakładów pracy, możemy funkcjonować w przestrzeni publicznej, ale jednocześnie to apel do nas i ostrzeżenie, że musimy sobie przypomnieć, że ten wirus wciąż między nami jest i musimy zachować naprawdę te reżimy bezpieczeństwa, które są przez nas czasami zapominane - przyznała marszałek. - Są punkty wspólne, które można przyjąć - dodała.

Jeszcze przed spotkaniem, zachowanie rządu dotyczące przeciwdziałania skutkom pandemii skrytykował Donald Tusk. 

Konkluzje przedstawiane przez Radę Medyczną nie są uwzględniane od wielu miesięcy. Jednym z najbardziej dramatycznych głosów był głos prof. Roberta Flisiaka, członka rady medycznej przy premierze - apelował o to, aby naprawdę odpolityzować, żeby zrezygnować z jakiejkolwiek propagandy, tylko żeby zostawić lekarzom i ekspertom nadawanie kształtu decyzjom, które są niezbędne - powiedział Donald Tusk podczas konferencji prasowej w środę.

"Rząd abdykował", "Spotkanie u marszałek Witek ma charakter propagandowy", "Rząd stchórzył przed pandemią" - komentował w środę lider PO.

Chcę w tej sprawie powiedzieć jasno: od wielu miesięcy powtarzam, że jesteśmy gotowi poprzeć działania rządu, które mają rekomendację Rady Medycznej - podkreślił Donald Tusk.

Podczas spotkania u marszałek Sejmu obecni byli przedstawiciele PiS, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia Kukiz'15 i Polskich Spraw, a także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz wicedyrektor szpitala klinicznego MSWiA Artur Zaczyński, zasiadający w Radzie Medycznej przy premierze. 

Widzę szansę na to, żeby móc wypracować takie wspólne stanowisko, które nas nie podzieli, a podejdziemy do tego ponad podziałami politycznymi i będziemy potrafili w tej trudnej sytuacji działać wspólnie - zwróciła uwagę Elżbieta Witek.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%