Zamknij

10-latka z Sopotu potrzebuje operacji! Urodziła się z wadą serca

11:23, 24.11.2021 | .
Skomentuj Archiwum prywatne / siepomaga.pl
REKLAMA

Marysia to 10-letnia sopocianka cierpiąca na wrodzoną wadę serca. W swoim życiu przeszła już cztery operacje. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia dziewczynki, konieczne jest przeprowadzenie kolejnego zabiegu. Jego koszt to blisko 245 tys. zł. Kwota ta znacznie przewyższa możliwości finansowe jej rodziny.

"Niestety choroba nie pozostawiła nam wyboru. Znów musimy ruszać po pomoc i walczyć o życie córeczki" - przekonują rodzice 10-latki.

Dwa lata temu Marysia zaczęła się zmagać z nawracającą gorączką. Choć początkowo żywiono nadzieję, że to niegroźna przypadłość, prawda okazała się inna. Lekarze zdiagnozowali u niej infekcyjne zapalenie wsierdzia.

"W naszym przypadku choroba jest bardzo agresywna - zniszczyła już zastawkę chroniącą serce, a to zmusza nas do kolejnej operacji" - wyjaśniają jej bliscy.

Każdy dzień zwłoki naraża dziewczynkę na dodatkowe ryzyko. Aby uratować życie Marysi potrzebna jest operacja serca w miejscowości Münster położonej we wschodnich Niemczech.

- Na operację powinniśmy ruszyć do Münster - tam specjaliści doskonale znają nasz przypadek - prowadzą leczenie Marysi od samego początku. Właśnie dlatego tam czujemy się pewnie i bezpiecznie - przekonują opiekunowie dziecka.

Żeby wesprzeć leczenie Marysi można wziąć udział w zbiórce zorganizowanej przez Fundację Cor Infantis. W momencie pisania tego tekstu udało się już zebrać 46 194 zł, czyli niespełna 19 proc. potrzebnej kwoty. Do pokrycia kosztów zabiegu wciąż potrzeba blisko 199 tys. zł. Osoby chcące włączyć się w akcję charytatywną na rzecz 10-latki mogą to zrobić za pośrednictwem portalu siepomoga.pl.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%