Zamknij
REKLAMA

Sopot: Pościg za suzuki! Kierowca motocykla spanikował?

08:00, 20.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kierując motocyklem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a potem tłumaczył się, że zrobił tak, bo nie posiada do tego uprawnień i niedawno dostał za to kolejny mandat. Teraz za popełnione wykroczenia 30-letni mieszkaniec gminy Wąbrzeźno odpowie przed sądem, do którego policjanci z Sopotu skierują wniosek o ukaranie. Wczoraj policjanci drogówki wyeliminowali też z ruchu 29-latka z woj. mazowieckiego, który kierował autem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

Bezpieczeństwo na drodze to dla sopockich policjantów ruchu drogowego sprawa priorytetowa, dlatego każdego dnia zwracają oni uwagę na wszystkich uczestników ruchu i reagują na popełniane przez nich przestępstwa oraz wykroczenia. Wczoraj po godz. 22.00 stojący na Alei Niepodległości patrol drogówki postanowił zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę, który jechał w kierunku Gdyni. Stojący na ulicy funkcjonariusz wyraźnie dał kierującemu suzuki sygnał do zatrzymania, ale ten zignorował to polecenie i pojechał dalej. Policjanci ruchu drogowego od razu ruszyli za nim w pościg i już po chwili zatrzymali go na ul. 3 Maja, gdzie zatrzymał się przy posesji. Kierującym motocyklem okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Wąbrzeźno. W rozmowie tłumaczył się policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli ponieważ spanikował, nie posiada uprawnień do kierowania tym motocyklem i niedawno dostał za to kolejny mandat. Informacje o mandacie policjanci potwierdzili w systemach policyjnych i za popełnione teraz wykroczenia odpowie on przed sądem, do którego funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie. Za te wykroczenia sąd ma prawo orzec zakaz kierowania pojazdami. Ponadto interweniujący funkcjonariusze odholowali na parking policyjny motocykl użytkowany przez 30-latka.

Policjanci ruchu drogowego wczoraj wyeliminowali też z ruchu 29-latka kierującego samochodem vw crafter. Po godz. 15.00 policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej na Alei Niepodległości i ustalili, że mężczyzna kierował autem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za to przestępstwo mieszkaniec woj. mazowieckiego wkrótce usłyszy zarzut i poniesie odpowiedzialność karną.

Podczas wczorajszych działań sopoccy funkcjonariusze ukarali też mandatami 14 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym i interweniowali wobec kilku kolejnych uczestników ruchu, którzy naruszyli przepisy obowiązujące na drodze.

Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i przede wszystkim bezpieczny. Stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania i pamiętajmy, że jazda zgodna z przepisami zwiększa wielokrotnie nasze bezpieczeństwo oraz przyczynia się do tego, że bezpiecznie dojedziemy do wytyczonego celu.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]11039[/ZT]

[ALERT]1637321942512[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%