Zamknij
REKLAMA

Sopocianie pomagają uchodźcom w Michałowie: ruszyła miejska zbiórka pieniędzy i potrzebnych rzeczy

15:34, 14.10.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Pod hasłem „Sopocianie pomagają uchodźcom w Michałowie” w Sopocie ruszyła zbiórka pieniędzy dla gminy Michałowo, która na swoim terenie udziela pomocy uchodźcom przekraczającym granicę polsko-białoruską. Puszka na ten cel znajduje się w punkcie informacyjnym na parterze Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 25/27, a po godzinach pracy urzędu będzie dostępna także w dyżurce Straży Miejskiej.

– Każdy ma prawo chronić swoją rodzinę i uciekać przed wojną – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Nie możemy pozostawić tych ludzi bez pomocy, zwłaszcza że noce są coraz chłodniejsze. Dlatego w odruchu serca włączyliśmy się w akcję pomocy, którą na polsko-białoruskiej granicy organizują władze Michałowa, małej gminy ludzi o wielkich sercach. Budujmy mosty, nie zasieki! – dodaje Jacek Karnowski.

Oprócz zbiórki pieniędzy prowadzona jest również zbiórka rzeczy niezbędnych do przetrwania ludziom, którzy na terenie przygranicznym zmuszeni są do nocowania pod gołym niebem. Władze gminy Michałowo i sąsiednich gmin Gródek i Krynki proszą o dresy, ciepłe skarpety, buty (wyłącznie zimowe), a także ręczniki i koce. Muszą to być rzeczy nieużywane. Można przynosić również słoiczki z gotowymi daniami dla dzieci, batony energetyczne, a także środki higieniczne, takie jak: mydło, szczoteczki do zębów, pasty, szampony.

O rozpoczęciu sopockiej zbiórki pieniędzy i potrzebnych rzeczy informują plakaty rozwieszone na słupach w mieście oraz informacje w mediach społecznościowych. Zbiórka potrwa do 12 listopada. Pieniądze do puszek będą zbierać także wolontariusze, m.in. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbywać się będzie w dniach 20-22 października w Sopocie, a także podczas koncertu z okazji 120-lecia Sopotu, w najbliższą sobotę, 16 października.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%