Zamknij
REKLAMA

Sopot: Odsłonięto "mural" przy ul. 23 Marca

15:00, 08.10.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Sopockie Domy Sąsiedzkie - Facebook
REKLAMA

W ostatnią środę na osiedlu Przylesie odsłonięto "mural" z okazji 120-lecia uzyskania praw miejskich przez Sopot. Malowidło umieszczono na ścianie budynku Domu Sąsiedzkiego "Tęczowy Dom".

Dzieło wykonano na modułach ze sklejki, które zostały umieszczone na elewacji budynku. Oznacza to, że w ścisłym sensie nie jest to mural, a kompozycja obrazów, która imituje malowidło naścienne. Przy jego powstawaniu uczestniczyły dzieci z Sopockiego Ogniska Plastycznego oraz Domu Sąsiedzkiego "Tęczowy Dom".

Fot. Sopockie Domy Sąsiedzkie - Facebook

Efekt ich pracy można podziwiać przy ul. 23 Marca 32C. Malowidło przedstawia dwie dziewczynki - Elę (uwiecznioną na zdjęciu z 1922 roku; fotografia znajduje się w zbiorach Muzeum Sopotu) oraz Zosię, która razem z innymi dziećmi dokładała starań, by malowidło prezentowało się jak najlepiej. Nie zabrakło też nawiązań do tego, z czym Sopot bywa kojarzony, czyli. mola i trójmiejskich lasów.

- Odsłonięcie muralu na 120-lecie Sopotu za nami. Dziękujemy przybyłym gościom i małym twórcom. Dzieci są przeszłością i przyszłością, trzeba o nie dbać i o tym jest nasz mural - czytamy na facebookowym profilu Sopockiego Ogniska Plastycznego.

Fot. Sopockie Domy Sąsiedzkie - Facebook

[ZT]10299[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%