Zamknij
REKLAMA

Milionowe kary za opóźnienia w realizacji inwestycji? Nie w Sopocie

21:02, 12.09.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. Stawe, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
REKLAMA

Trojmiasto.pl opublikowało materiał dotyczący opóźnień za niezrealizowane inwestycje w Trójmieście. Z materiału wynika, że ze sporymi karami muszą borykać się wykonawcy robót w Gdyni i Gdańsku. Podobna sytuacja nie została zaobserwowana w Sopocie.

Niewielkie kary dotyczą dwóch inwestycji w Sopocie, informuje Trojmiasto.pl. Z potrąceniem ponad tysiąca złotych musiał liczyć się dostawca, który w terminie nie dostarczył ławek na potrzeby miasta. Ponad 10 tys. złotych Gmina Miasta Sopotu dołożyła wykonawcy inwestycji polegającej na dostawie i montażu windy panoramicznej w budynku Państwowej Galerii Sztuki.

Ze zdecydowanie większymi problemami muszą mierzyć się władze Gdańska i Gdyni. W stolicy Pomorza kary za opóźnienia opiewały w ostatnim czasie na 651 tys. złotych. Nałożono je za m.in. opóźnienia związane z przebudową infrastruktury tramwajowej, wykonaniem dokumentacji w sprawie projektu Gdańsk Miastem Zawodowców oraz zagospodarowaniem terenu przy zbiornikach retencyjnych w Gdańsku.

Jeszcze większe kary nałożyły na wykonawców władze Gdyni, informują dziennikarze Trojmiasto.pl. 

Prawie 3,8 mln zł kary musiał zapłacić wykonawca projektu dotyczącego budowy węzła integracyjnego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia-Karwiny - relacjonuje Szymon Zięba.

Blisko 80 tys. złotych nałożono także na inwestycje, które zlecił gdyński ZDiZ.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RafałRafał

3 0

Czytam kompletne bzdury, w Sopocie dużo jest inwestycji oddawanych z poślizgiem ,np: skate park na brodwinie kto to pisze, burmistrz to ty wypisujesz te bzdury 13:25, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuczBucz

2 0

A ci z realizacją "art inkubatora" przy Goyki, która opóźniła się o jakieś 2-3 lata? 14:57, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%