Zamknij
REKLAMA

Sopot: Naćpany za kierownicą BMW! Alkohol, kolizje i piraci na drogach

17:00, 06.09.2021 | P.S
Skomentuj Kmp sopot
REKLAMA

8 kolizji drogowych, 59 przekroczeń prędkości, zatrzymane 4 dowody rejestracyjne pojazdów, a także wyeliminowany z ruchu 20-latek podejrzewany o jazdę po narkotykach i 36-latek podejrzewany o jazdę pod wpływem alkoholu – tak najogólniej można podsumować miniony weekend na ulicach Sopotu.

Podczas minionego weekendu mundurowi zatrzymali do kontroli 59 kierowców, którzy na ulicach Sopotu przekroczyli dozwoloną prędkość, a do większości tych zdarzeń doszło w rejonie przejścia dla pieszych. Wobec sprawców przekraczających prędkość policjanci stosowali mandaty lub wnioski o ukaranie do sądu.

W piątek około godz. 20.00 na ul. Armii Krajowej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli również kierującego bmw. Funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę na nienaturalne zachowanie młodego kierowcy. Mając podejrzenia, że 20-letni sopocianin znajduje się pod wpływem zakazanych substancji, przeprowadzili oni badanie narkotesterem na ich obecność. Nie mylili się. Wstępne badanie śliny wykazało u 20-latka obecność amfetaminy i pobrano od niego krew do dalszych badań. Jeżeli wynik badania potwierdzi obecność narkotyków, młody kierowca poniesie odpowiedzialność karną przed sądem. Kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do 2 lat więzienia grozi też sprawcy, który w stanie nietrzeźwości kieruje pojazdem. W sobotę rano policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego patrolując centrum Sopotu podjęli interwencję wobec kierującego motorowerem, który nie zastosował się do znaku „zakaz ruchu w obu kierunkach”. Kierującym okazał się 36-latek z woj. małopolskiego, a jego pasażerem był 21-latek. Funkcjonariusze od razu wyczuli silną woń alkoholu od obu mężczyzn. Badanie przeprowadzone wobec 21-letniego pasażera wykazało, że ma on ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast 36-letni kierowca odmówił poddania się badaniu, dlatego została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. To od wyników tego badania zależeć będzie, jakie ewentualnie usłyszy on zarzuty. Policjanci elektronicznie zatrzymali mu też prawo jazdy i cały czas prowadzą czynności w sprawie.

Podczas weekendowych działań sopoccy stróże prawa odnotowali także 8 kolizji drogowych i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne pojazdów - za niewłaściwy stan techniczny oraz brak ważnych badań technicznych. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego! Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających to przestępstwo zagrożone karą do 2 pozbawienia wolności i utratą uprawnień do kierowania.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ALERT]1630927328311[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%