Zamknij

Rowery MEVO ponownie zatrzymane na starcie

14:42, 06.12.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Zapowiadana na 9 grudnia inauguracja systemu roweru metropolitalnego MEVO ponownie nie wystartuje na czas. Będąca podwykonawcą projektu firma Nextbike wciąż nie ukończyła testów rowerów i spójnych z systemem aplikacji.

Według planu, systemem MEVO ma zostać objętych 14 gmin na terenie Pomorza. Użytkownicy skorzystają z 4080 rowerów, które będą mogli w każdej chwili zwrócić w jednej z dowolnie wybranych 660 stacji. Punkty zostały już zainstalowane we wszystkich włączonych do projektu gminach.

Rowery miały wyjechać na ulice 18 listopada. Niestety, data wdrożenia projektu uległa zmianie ze względu na m.in. przedłużające się prace przy stacjach dokujących. Kolejny termin wyznaczono na 9 grudnia, jednak rowery nie wciąż docierają, a Nexbike nadal nie radzi sobie z aplikacją. Tymczasem, do wdrożenia programu niezbędne jest dostarczenie roweru, udostępnienie umożliwiającej wypożyczenie sprzętu aplikacji na urządzenia mobilne, a także centrum monitoringu śledzącego aktualną lokalizację rowerów i poziomu ładowania baterii, jak też przetestowanie systemu pod kątem odpowiednio uzgodnionych kryteriów.

Rowery będą zaopatrzone w napęd elektryczny i udostępniane użytkownikom poprzez aplikację mobilną lub za pomocą kart mieszkańców, kart bankomatowych oraz legitymacji studenckiej.

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone