Zamknij
REKLAMA

91-latka przekazała oszustom 25 tys. zł

12:51, 05.12.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Mimo działań prowadzonych przez Policję, które często kończą się zatrzymaniami osób oszukujących osoby starsze, nadal pojawiają się kolejni oszuści, którzy wzbogacają się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. Tak było i wczoraj. Do starszego małżeństwa na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział, że prowadzi sprawę przeciwko szajce, która okrada konta starszych ludzi i złodzieje mając podrobione dokumenty seniorów biorą pożyczki na ich konta. Opowiadając o prowadzonych przez siebie działaniach polecił seniorom wypłacić pieniądze z konta, a następnie przekazać je policji, która i tak przeleje im na konto tyle samo pieniędzy. Wszystko po to, by zatrzymać ludzi z szajki.

Dla uwiarygodnienia swoich słów „fałszywy policjant” polecił seniorom bez rozłączania się wystukać numer 112, gdzie inni potwierdzą, że rozmawiają z policjantami. W ten sam sposób seniorzy zostali „przełączeni” do prokuratora, z którym już dalej rozmowę prowadziła 91-latka. Niestety starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i w trakcie rozmowy przekazało im informacje o posiadanych pieniądzach oraz podało numery komórkowe, przez które dalej kontaktowali się oszuści. Następnie na polecenie fałszywego prokuratora 91-latka wyszła z domu, wypłaciła z konta pieniądze i w umówionym miejscu przekazała zupełnie obcemu mężczyźnie pieniądze w kwocie 25 tys. zł. W tym samym czasie oszuści próbowali wyciągnąć także od męża 91 latki pieniądze trzymane w domu. Oszuści twierdzili, że będzie napad i trzeba uratować oszczędności. Senior ostatecznie zorientował się, że to próba oszustwa i do przekazania tych pieniędzy nie doszło.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, córki, synów, czy też dawno niewidzianych wnuków nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką.Pamiętajmy – Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i NIGDY nie prosi o przekazanie pieniędzy 
nieznanej osobie. NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

 

zdj. pixaby

(J.F)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone