Zamknij

Zapisz dzieciaka na żagle! Ruszyło "PolSailing 2018"!

14:10, 25.07.2018 | E.P
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczyna się wdrażanie Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej – PolSailing 2018.

To już szósta edycja programu mającego na celu upowszechnianie aktywności ruchowej wśród dzieci, zaszczepianie miłości do żeglarstwa w oparciu o profesjonalny całościowy system wsparcia. Przedsięwzięcie organizuje Polski Związek Żeglarski we współpracy z klubami i związkami okręgowymi. Sfinansowało go Ministerstwo Sportu i Turystki

„Program PolSailing 2018 to oferta skierowana do dzieci oraz pośrednio dla rodziców dostrzegających wartość edukacyjną i wychowawczą szkolenia żeglarskiego. Dla dzieci to początek wspaniałej przygody, którą mam nadzieję, że zechcą później kontynuować!”- mówi koordynator programu Maciej Szafran.

Projekt jest zbiorem czterech bloków, na które składają się:

- program edukacji żeglarskiej
- działania edukacyjno-promocyjne w szkołach oraz dystrybucja książek „ABC Optimista” i „ABC Windsurfingu”;
- szkolenie kadry (koordynatorów, trenerów, instruktorów, animatorów); 
- dystrybucja sprzętu żeglarskiego i materiałów dydaktycznych.

Korzystając z programu dzieci uczą się podstaw żeglarstwa, zdrowego żywienia, umiejętności związanych z bezpieczeństwem nad wodą i właściwej postawy wobec środowiska.

Mali żeglarze wypływają na szerokie wody

W zajęciach udział wezmą uczniowie szkół podstawowych. Treningi będą odbywać się w 14 ośrodkach w klasie Optimist - w Bolesławcu, Częstochowie, Gdańsku, Giżycku, Kaliszu, Kielcach, Lublinie, Olsztynie, Pszczynie, Tarnobrzegu, Toruniu, Ustce i Warszawie.
Pozostałe pięć rozpocznie się w ośrodkach windsurfingu mieszczących się w Gdańsku, Poznaniu, Kaliszu, Warszawie i Sopocie.
W ośrodkach klasy Optimist będzie szkolić się 100 dziewcząt i chłopców w wieku 7-10 lat, kolejne 100 w ośrodkach windsurfingu - 9-12.

Aktualnie program został dostosowany do nowych zaleceń głównego Partnera – MSiT. Skala akcji wciąż się powiększa. W bieżącym roku powstało kolejnych 10 ośrodków,  spośród których 4 zastąpiły lokalizacje znane z ubiegłych edycji. 

„Rodzice i dzieci!”–zachęca Maciej Szafran – „Żeglarstwo, ma Wam bardzo dużo do zaoferowania, to aktywność, która wszechstronnie rozwija, bawi i uczy, a podejmowana w sposób bezpieczny przeradza się w pasję na całe życie. Zapraszamy na pokład programu PolSailing 2018!” dodaje koordynator programu.


Warsztaty żeglarskie potrwają od 30 lipca do 30 października.  Więcej informacji i rejestracja TUTAJ! 

(E.P)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone