Zamknij

Masz problem? Porozmawiajmy nocą.

14:29, 13.07.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Sopot. Jasna Strona Nocy.

Rusza pierwsza edycja akcji Sopot.Jasna Strona Nocy. Celem jest dotarcie do osób, które szukają pomocy w wyniku nadużycia substancji psychoaktywnych (narkotyki, alkohol, dopalacze).

Na czym to dokładnie polega? Każdy, kto będzie w Sopocie w weekend (od piątku do niedzieli) w godzinach nocnych (22:00-3:00) będzie mógł zgłosić się do Nocnego Punktu Konsultacyjneg(przy Teatrze Atelier – pomieszczenie WOPR), w którym uzyska profesjonalną konsultację psychologiczną, wsparcie, poradę, informację. Zostanie ona udzielona wszystkim, nie ważne, czy akurat ktoś będzie szedł na imprezę, czy z niej wracał. Decyzja może zapaść spontanicznie. Ktoś może zdecyduje się porozmawiać o problemie swoim lub kogoś bliskiego, z którym boryka się od dawna. To tutaj można dowiedzieć się jak reagować, kiedy widzimy człowieka pod wpływem nieznanej substancji albo kiedy sami czujemy, że coś nam grozi (np. podejrzewamy, że dosypano nam coś do drinka). Osoby, które nie czują się na siłach, aby porozmawiać w cztery oczy mogą zadzwonić pod numer 506-564-879 !! Warto zapisać go sobie w telefonie!

Dodatkowo, w tym czasie, po Sopocie będą przechadzali się specjaliści, którzy zareagują jeśli zauważą niebezpieczną lub wymagającą interwencji, sytuację kryzysową. 

Taka akcja to niekiedy jedyna szansa dla młodych osób, które nie radzą sobie sami z nadużywaniem substancji psychoaktywnych, a wstydzą się pójść po poradę, czy nawet przyznać się przed drugą osobą, że stracili kontrolę nad tą sferą życia. Tutaj są anonimowi, nie muszą się wcześniej zgłaszać, brać zwolnienia z pracy, żeby pójść do przychodni. W nocy, z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę, mogą przyjść i zostaną wysłuchani, skierowani do odpowiednich miejsc, w których będą mogły kontynuować terapię. Pierwszy krok jest najważniejszy!

 

Kto i jak pomaga? 

Zespół specjalistów psychoterapii uzależnień i psychologów będzie pełnił nocne mobilne dyżury interwencji kryzysowej.

Dodatkowo:

Akcja wsparta będzie warsztatami artystycznymi i relaksacyjnymi dla młodzieży oraz dorosłych dwa razy w miesiącu.

Najbliższe warsztaty -  „Wieczorne Warsztaty Ceramiczne” z Mają Gasperowicz w Parku Północnym w Sopocie -w najbliższą sobotę- 14 lipca 2018 r., początek g. 18:00.  (o kolejnych będziemy Was informować na naszym facebooku lub akcji JSN)

 

 

(J.F)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone